اخبار و مقالات :: گجت های پوشیدنی

اسنپ‌چت یک عینک با قابلیت ضبط ویدئو معرفی کرد

۲۸۱۹ شماره اطلاع نامه : اسنپ‌چت یک عینک با قابلیت ضبط ویدئو معرفی کرد ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ اسنپ‌چت یک عینک با قابلیت ضبط ویدئو معرفی کرد گجت های پوشیدنی :: اخبار و مقالات اسنپ‌چت یک عینک با قابلیت ضبط ویدئو معرفی کرد

اسنپ‌چت یک عینک با قابلیت ضبط ویدئو معرفی کرد

شرکت Snapchat روز گذشته تغییرات بزرگی را به اطلاع عموم رساند. اولین مورد، نام این شرکت است که از Snapchat Inc به Snap Inc تغییر یافته است. این تغییر زمینه‌ساز ورود اسنپ به تولید محصولات دیگری به جز اپلیکیشن اسنپ‌چت خواهد بود. به عنوان شروع این روند جدید، این شرکت اولین محصول سخت‌افزاری خود که یک عینک به خصوص است را با نام Spectacles معرفی کرده است.

البته در مورد تغییر نام باید توجه داشت که این عمل اسنپ‌چت روی اپلیکیشن چت این شرکت تأثیری نخواهد گذاشت. اما به بحث اصلی در مورد عینک Spectacles بپردازیم. این دستگاه یک عینک است که در کنار عدسی سمت راست آن، یک دوربین ویدئویی قرار دارد. در سمت مقابل نیز یک چراغ قرار داده شده که به افراد هشدار می‌دهد که عینک در حال ضبط تصویر است. با فشار دادن دکمه‌ای که روی لولای عینک قرار داده شده است، ده ثانیه ویدئو از زاویه دید صاحب Spectacles ضبط می‌شود. با هر بار دیگر فشار دادن همان دکمه، ده ثانیه‌ی دیگر می‌توان به ضبط ادامه داد. باتری این عینک برای استفاده در یک روز کامل دوام خواهد داشت و شارژر همراه برای این دستگاه در نظر گرفته شده که برای چهار بار شارژ کردن آن کافی خواهد بود.

عینک اسنپ با قیمت 129.99 دلار و در سه رنگ عرضه خواهد شد و یک سایز این عینک برای همه‌ استفاده کنندگان مناسب است. مدیر عامل اسنپ ایوان اسپیگل این عینک را یک اسباب بازی می‌نامد اما اضافه می‌کند که این دستگاه به دلایل مختلفی با استفاده از دوربین یک اسمارت‌فون برای ضبط تصاویر متفاوت است. یک دلیل این است که کاربر در استفاده از Spectacles می‌تواند هنگام ضبط ویدئو از هر دو دست خود استفاده کند. ضمن اینکه در این عینک از یک لنز زاویه باز 115 درجه‌ای استفاده شده است. ویدئوهای ضبط شده می‌توانند به صورت وایرلس به اسمارت‌فون منتقل شده و از آن‌جا در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شوند. آقای اسپیگل می‌گوید اسنپ به آرامی وارد بازار می‌شود تا بررسی شود که آیا می‌تواند در زندگی افراد جا بیفتد و مورد علاقه‌ی آن‌ها باشد یا خیر. توزیع محدود این عینک احتمالاً در تعطیلات سال نوی میلادی آغاز خواهد شد.

شهر سخت افزار