اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

ویندوز 10 بر روی بیش از 400 میلیون گجت نصب شده است

۲۸۲۴ شماره اطلاع نامه : ویندوز 10 بر روی بیش از 400 میلیون گجت نصب شده است ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ویندوز 10 بر روی بیش از 400 میلیون گجت نصب شده است نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات ویندوز 10 بر روی بیش از 400 میلیون گجت نصب شده است

ویندوز 10 بر روی بیش از 400 میلیون گجت نصب شده است

مایکروسافت آمار جدیدی از میزان استفاده‌ از ویندوز 10 ارائه کرده که بر اساس آن این سیستم عامل روی بیش از ۴۰۰ میلیون گجت نصب شده است.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط مایکروسافت که مربوط به ۲۶ سپتامبر است، تعداد گجت‌های فعالی که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند، از مرز ۴۰۰ میلیون دستگاه عبور کرده است. آمار مایکروسافت در مقایسه با ۵ می سال ۲۰۱۶ نشان از افزایش ۱۰۰ میلیون دستگاهی گجت‌های فعال دارد. گجت‌های فعال مبتنی بر ویندوز گویای این موضوع است که این گجت‌ها در ۲۸ روز اخیر از این سیستم عامل استفاده کرده‌اند. این آمار نه تنها پی‌سی‌ها، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوز ۱۰، بلکه ایکس باکس وان، هولولنز و سرفیس هاب را نیز شامل می‌شود. هدف اصلی مایکروسافت نصب و اجرای ویندوز ۱۰ روی بیش از یک میلیارد گجتی است که قابلیت استفاده از این سیستم عامل را دارند. ردموندی‌ها در نظر دارند تا سال ۲۰۱۹ به این هدف دست یابند.

حسین خلیلی صفا - www.zoomit.ir