اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

APU های نسل هفتمی سری AMD PRO معرفی شدند

۲۸۳۶ شماره اطلاع نامه : APU های نسل هفتمی سری AMD PRO معرفی شدند ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ APU های نسل هفتمی سری AMD PRO معرفی شدند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات APU های نسل هفتمی سری AMD PRO معرفی شدند

APU های نسل هفتمی سری AMD PRO معرفی شدند

AMD رسما نسل هفتم APU های سری Pro خود را معرفی کرد، این پردازنده ها برای استفاده در کامپیوترهای از پیش آماده و سیستم های کاری طراحی شده اند. سری جدید که با کد Bristol Ridge Pro شناخته می شوند با بهبودهایی در کارایی و بهره وری از انرژی همراه هستند.

برای اولین بار AMD تراشه هایی با توان حرارتی 35 و 65 وات را از سری Pro عرضه می کند. تراشه های 35 واتی که با پسوند "E" قابل تشخیص هستند، برای استفاده در کامپیوترهای ساخته شده در فرم فاکتورهای بسیار کوچک طراحی شده اند. به ادعای AMD، به لطف برخورداری از پردازنده گرافیکی مجتمع پر قدرت، این تراشه ها به رغم توان حرارتی پایین هنوز هم قدرت زیادی دارند.

AMD تصمیم گرفته برای معرفی بهتر این سری، تراشه Pro A12-9800E را با Core i5-6500T اینتل مقایسه کند. در آزمون PCMark 8 v2 Home این تراشه امتیاز 3461 و پردازنده اینتل امتیاز 2965 را کسب کرده اند که برتری 17 درصدی را به نفع AMD نشان می دهد. البته این ادعا فعلاً به طور مستقل قابل تایید نیست. در مقایسه ای دیگر، پردازنده گرافیکی مجتمع AMD R7 با کسب امتیاز P3050 در بنچمارک 3DMark 11 Performance، با برتری 88 درصدی پردازنده گرافیکی HD Graphics 530 را شکست داده است. توان حرارتی این دو تراشه یکسان و 35 وات است.

نسل هفتم APU های سری Pro افزون بر بهبودهایی در سطح هسته پردازشی، از قابلیت های مدرن چون حافظه DDR4، درگاه USB 3.1 نسل دوم نوع C، گذرگاه PCIe Gen 3، پروتکل NVMe و درگاه SATA Express پشتیبانی می کنند. بهره وری بهتر از انرژی و پردازنده گرافیکی بهبود یافته، از دیگر ویژگی های بارز این APU ها هستند. همچنین این پردازنده از برخی قابلیت های مدیریتی و امنیتی مخصوص کاربری های سازمانی پشتیبانی می کنند. پردازنده های سری Bristol Ridge Pro در قالب سه خانواده A10 ،A8 و A12 عرضه شوند، بر پایه سوکت پردازنده جدید AM4 هستند و با بکارگیری فناوری ساخت 28 نانومتری تولید می شوند. این تراشه ها بر پایه معماری Zen نیستند.

شهر سخت افزار