اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

افزایش ۴۲ درصدی درآمد HTC در ماه سپتامبر

۲۸۴۲ شماره اطلاع نامه : افزایش ۴۲ درصدی درآمد HTC در ماه سپتامبر ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ افزایش ۴۲ درصدی درآمد HTC در ماه سپتامبر فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات افزایش ۴۲ درصدی درآمد HTC در ماه سپتامبر

افزایش ۴۲ درصدی درآمد HTC در ماه سپتامبر

تنها چند روز پس از معرفی گوشی‌ های پیکسل گوگل، شرکت اچ‌تی‌سی گزارش درآمد خود در ماه سپتامبر را منتشر کرده است.

متاسفانه اچ‌تی‌سی از روزهای خوب گذشته فاصله گرفته و تلاش‌هایش برای احیا نیز تا به امروز بی نتیجه مانده است اما گزارش جدید این شرکت از درآمد ماه میلادی گذشته نویدبخش بهبود اوضاع برای این غول تایوانی است. در گزارش اچ‌تی‌سی شاهد رشد ۴۲ درصدی درآمدهای شرکت در ماه سپتامبر (شهریور) نسبت به آگوست بودیم،‌ همچنین نسبت به بازه مشابه در سال گذشته میلادی افزایش ۳۱.۳ درصدی در درآمدها مشاهده شده است. درآمد اچ‌تی‌سی در ماه‌های آگوست و سپتامبر به ترتیب ۶۵۷۹ و ۹۳۳۲ میلیون دلار تایوان بوده است.

سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۲۲.۲۳ میلیارد دلار تایوان درآمد برای اچ‌تی‌سی به همراه داشته است که این میزان نسبت به سال گذشته ۳.۷۵ درصد رشد داشته است. سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۶ امید بخش‌ ترین سه‌ ماهه‌ یک سال و نیم گذشته برای اچ‌تی‌سی بوده است و به نظر می‌رسد این غول تایوانی شانس خوبی برای رسیدن به سود دهی داشته باشد. هیچ گزارش رسمی در خصوص ارتباط این افزایش درآمد با همکاری گوگل و اچ‌تی‌سی در ساخت گوشی‌های پیکسل در دست نیست. با توجه به تاریخ عرضه این گوشی‌های جدید، به احتمال فراوان تولید پیکسل‌ها توسط اچ‌تی‌سی در بهبود وضعیت درآمد اچ‌تی‌سی در سه ماهه‌ی گذشته بی تاثیر نبوده است.

حمید ملکی - www.zoomit.ir