اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

معرفی کارت گرافیک Dual GTX 1050 Ti ایسوس

۲۸۵۵ شماره اطلاع نامه : معرفی کارت گرافیک Dual GTX 1050 Ti ایسوس ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ معرفی کارت گرافیک Dual GTX 1050 Ti ایسوس کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات معرفی کارت گرافیک Dual GTX 1050 Ti ایسوس

معرفی کارت گرافیک Dual GTX 1050 Ti ایسوس

مدت کوتاهی پس از معرفی پردازنده گرافیکی GP107-400، قلب تپنده GeForce GTX 1050 Ti از سوی انویدیا، ایسوس با کارت اختصاصی Dual GeForce GTX 1050 Ti پا به میدان گذاشت.

Dual GeForce GTX 1050 Ti از راهکار اختصاصی ایسوس با برخورداری از یک جفت فن بهره می برد. ایسوس در پیروی از طراحی مرجع انویدیا، این کارت را بدون نیاز به کانکتور تغذیه مجزا طراحی کرده و کل توان مورد نیاز خود را از شکاف توسعه PCIe مادربرد می گیرد. با این حال در ساخت برد PC از اجزای مرغوب و با کیفیت Super Alloy II و مونتاژ تمام اتوماتیک توسط ربات استفاده شده است. عدم تعبیه کانکتور تغذیه جداگانه هیچ مشکلی برای گیمرها ایجاد نمی کند اما مطمئناً برای اورکلاکرها قابل چشم پوشی نیست.

ایسوس در بیانه مطبوعاتی خود متذکر شده که با فرکانس های مرجع، مصرف کل کارت از 75 وات فراتر نمی رود، بنابراین نباید هیچ مشکلی وجود داشته باشد. با توجه به بیانه ایسوس، می توان حدس زد که مصرف کارت های اورکلاک شده از 75 وات فراتر می رود. در کنار این کارت مقرون به صرفه، ایسوس سری Strix را نیز عرضه می کند که دست کم یک مدل اورکلاک شده خواهد داشت. تا کنون مشخصات کارت های GTX 1050 سری Strix ایسوس اعلام نشده است.

شهر سخت افزار