اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

تصاحب جایگاه اپل توسط مایکروسافت پس از افزایش فروش تبلت

۲۸۵۹ شماره اطلاع نامه : تصاحب جایگاه اپل توسط مایکروسافت پس از افزایش فروش تبلت ۱۳۹۵/۰۸/۰۱ تصاحب جایگاه اپل توسط مایکروسافت پس از افزایش فروش تبلت تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات تصاحب جایگاه اپل توسط مایکروسافت پس از افزایش فروش تبلت

تصاحب جایگاه اپل توسط مایکروسافت پس از افزایش فروش تبلت

مایکروسافت اعلام کرده که شاهد افزایش ۳۸ درصدی فروش تبلت‌هایش در تابستان سال جاری بوده که نتیجه‌ی آن درآمد ۹۲۶ میلیون دلاری می باشد.

بنا بر اعلام مایکروسافت، فروش تبلت‌های این کمپانی طی تابستان سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است. ردموندی‌ها در طول سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی به واسطه‌ سرفیس بوک و سرفیس پرو ۴ فروش بسیار خوبی را تجربه کرده‌‌اند، بطوریکه درآمد حاصل از فروش این تبلت‌ها بیش از ۹۲۶ میلیون دلار اعلام شده است. مایکروسافت سال گذشته درآمدی ۶۷۲ میلیون دلاری کسب کرده بود که نشان از افزایش ۲۵۴ میلیون دلاری دارد. این کمپانی جزئیاتی را در مورد تعداد تبلت‌های به فروش رفته، ارائه نکرده است.

به نظر می‌رسد کاهش سهم اپل از بازار تبلت‌ها به معنای به دست گرفتن بازار توسط مایکروسافت است، چرا که با کاهش فروش تبلت‌های اپل میزان فروش تبلت‌های مایکروسافت افزایش پیدا می‌کند. اپل در ماه جولای اعلام کرد که میزان درآمد کسب شده از فروش تبلت‌هایش طی فصل دوم سال جاری بیش از ۷.۴ درصد افزایش پیدا کرده است، حال آنکه میزان فروش این کمپانی با کاهش ۹ درصدی به ۹.۹۵ میلیون دستگاه رسیده که دهمین فصل متوالی از کاهش ادامه‌دار فروش آیپد را رقم زده است.

اپل گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ را طی کنفرانسی که بامداد سه شنبه برگزار می‌شود، اعلام خواهد کرد. گمانه‌ها نشان از این دارد که اپل در فصل تابستان موفق به فروش ۹.۱ میلیون دستگاه آیپد شده است. تحلیل‌گران وال استریت در انتظار افزایش درآمد کسب شده به میزان ۱.۳ درصد و رسیدن به ۴.۳ میلیارد دلار هستند. مایکروسافت با انتشار گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی سومش از درآمد ۲۲.۳۳ میلیارد دلاری خبر داده که بالاتر از برآوردهای وال استریت با پیش‌بینی درآمد ۲۱.۷۱ میلیارد دلاری است. پس از انتشار گزارش مالی مایکروسافت، ارزش سهام این کمپانی بیش از ۵.۵ درصد افزایش پیدا کرد.

حسین خلیلی صفا - www.zoomit.ir