اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

اینستاگرام ویژگی Story را به تب Explore اضافه کرده است

۲۸۶۰ شماره اطلاع نامه : اینستاگرام ویژگی Story را به تب Explore اضافه کرده است ۱۳۹۵/۰۸/۰۱ اینستاگرام ویژگی Story را به تب Explore اضافه کرده است نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات اینستاگرام ویژگی Story را به تب Explore اضافه کرده است

اینستاگرام ویژگی Story را به تب Explore اضافه کرده است

اینستاگرام برای افزایش تعداد کاربران Stories، این ویژگی نوپا را به تب Explore در اپلیکیشن خود نیز اضافه کرده است.

چندی پیش اینستاگرام بخش جدیدی را به سرویس خود اضافه کرد که Stories نام دارد. این بخش جدید از طریق نواری که در بالای صفحه‌ی اصلی نمایش فید تصاویر قرار دارد، در دسترس است. در صورت انتشار یک Story توسط افرادی که دنبال می‌کنیم، می‌توان تصویر وی را در نوار بالا مشاهده کرد که نشان از وجود یک Story جدید است. حال اینستاگرام برای اینکه کاربران بیشتری را به این ویژگی جدید جذب کند، بخش Stories را به تب Explore اضافه کرده است. استوری‌های نمایش داده شده در صفحه‌ی Explore نیز بر اساس یافته‌های اینستاگرام از علایق شما همچون تصاویر و ویدیوهای همین تب، به صورت انتخابی نمایش داده خواهد شد.

اینستاگرام پیش از این نیز اعلام کرده بود که بخش Stories را به تب Explore خواهد آورد، چرا که تب مورد نظر را باید یکی از پر طرفدار ترین ویژگی‌هایی خواند که کاربران از آن در این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند. در این بخش اینستاگرام ویدیوها و تصاویری را بر اساس فعالیت‌های پیشین که شامل تماشای تصاویر و ویدیوها است، انتخاب می‌کند. بر اساس اطلاعات ارائه شده، این بخش هم‌ اکنون به صورت روزانه میزبان بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر است.

اضافه شدن Story به تب Explore به معنای بازدید بیشتر از این امکان جدید برای کاربرانی است که از استوری استفاده کرده و تصاویر و ویدیوهایی را به این طریق به اشتراک می‌گذارند. البته باید به این نکته اشاره کرد که استوری حساب‌های کاربری در بخش اکسپلور نمایش داده می‌شوند که در حالت دسترسی عمومی باشند.

با توجه به جدید بودن استوری در اینستاگرام، این بخش با رویکردهای متفاوتی توسط کاربران روبرو شده است. با این وجود اضافه شدن این ویژگی به صفحه‌ی Explore نشان از این دارد که اینستاگرام از سیاست خود برای اضافه کردن استوری راضی است و در پی گسترش هر چه بیشتر آن است. اغلب افرادی که از شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده می‌کنند، استوری اینستاگرام را تقلید از ویژگی مشابهی می‌دانند که پیش تر در اسنپ‌چت وجود داشت.

حسین خلیلی صفا - www.zoomit.ir