اخبار و مقالات :: فناوری موبایل

آیفون 8 احتمالاً در نسخه ۵ اینچی نیز عرضه خواهد شد

۲۸۶۹ شماره اطلاع نامه : آیفون 8 احتمالاً در نسخه ۵ اینچی نیز عرضه خواهد شد ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ آیفون 8 احتمالاً در نسخه ۵ اینچی نیز عرضه خواهد شد فناوری موبایل :: اخبار و مقالات آیفون 8 احتمالاً در نسخه ۵ اینچی نیز عرضه خواهد شد

آیفون 8 احتمالاً در نسخه ۵ اینچی نیز عرضه خواهد شد

اپل که از معرفی اولین آیفون تا عرضه‌ی آیفون 5، همواره تلفن هوشمند خود را در یک نسخه و با یک سایز صفحه‌ی نمایش تولید و روانه‌ی بازار می‌کرد، با معرفی آیفون 6 تصمیم گرفت علاوه بر افزایش ابعاد نمایشگر، آیفون را بالاخره در دو نسخه‌ی ۴.۷ اینچ، و ۵.۵ اینچی عرضه کند. حالا نیز بر اساس گزارش‌ها احتمال می‌رود اپل با معرفی آیفون ۵ اینچی، آیفون 8 را در سه نسخه عرضه کند.

شایعات حاکی از آن است که اپل در حال آزمایش استفاده از شیشه در قسمت پشتی هر سه نسخه‌ی ۴.۷، ۵ و ۵.۵ اینچی آیفون‌های جدید خود است و قصد دارد استفاده از بدنه‌ی یکپارچه‌ی فلزی را کنار بگذارد. بر اساس گزارش‌ها احتمال می‌رود نحوه‌ی استفاده از شیشه در آیفون‌های جدید شبیه کاربرد آن در آیفون 4 و 4 اس باشد، به نحوی که دستگاه همچنان از یک قاب فلزی (از جنس استیل یا آلومینیوم) استفاده کند. همچنین پیش از این در شایعات ادعا شده بود که اپل قصد دارد در آیفون 8 از نمایشگر OLED با لبه‌ی خمیده و بدون حاشیه استفاده کرده و سنسور اثر انگشت را نیز در نمایشگر ادغام کند.

با توجه به اینکه سال آینده دهمین سالگرد تولد آیفون به شمار می‌رود، احتمال می‌رود اپل تغییرات گسترده‌ای در خانواده‌ی تلفن‌های هوشمند خود ایجاد کند، که عرضه‌ی آیفون ۵ اینچی تنها یک مورد از آن‌ها می باشد. با وجود اینکه مدت زمان زیادی از عرضه‌ی آیفون 7 نگذشته، عرضه‌ی آیفون بعدی در سال آینده (که احتمالاً آیفون 8 نام خواهد گرفت) به قدری از اهمیت بالایی برخوردار است که شایعات پیرامون آن از همین حالا به گوش می‌رسد.

مسعود توکلی - www.zoomit.ir