اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

اپلیکیشن External Keyboard Helper، اتصال کیبورد های فیزیکی به گوشی

۲۸۷۳ شماره اطلاع نامه : اپلیکیشن External Keyboard Helper، اتصال کیبورد های فیزیکی به گوشی ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ اپلیکیشن External Keyboard Helper، اتصال کیبورد های فیزیکی به گوشی نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات اپلیکیشن External Keyboard Helper، اتصال کیبورد های فیزیکی به گوشی

اپلیکیشن External Keyboard Helper، اتصال کیبورد های فیزیکی به گوشی

External Keyboard Helper اپلیکیشنی است که به کمک آن می‌توانید از کیبوردهای فیزیکی کامپیوتر برای تایپ در محیط اندروید استفاده کنید.

یکی از ایده‌های جذاب که توسط توسعه‌دهندگان به مرحله‌ی اجرا رسیده، استفاده از کیبوردهای کامپیوتر یا به اصطلاح فیزیکی در گوشی های اندرویدی است. External Keyboard Helper اپلیکیشنی است که به کمک آن می‌توانید کیبوردهای USB یا بلوتوث خود را به گوشی اندرویدی متصل کنید و توسط آن به تایپ کردن بپردازید. به این ترتیب می‌توانید با رهایی از کیبورد لمسی و کوچک صفحه‌نمایش موبایل، با کیبورد کامپیوتری اقدام به تایپ کنید که طبیعتا با ممکن شدن تایپ ۱۰ انگشتی در کیبوردهای فیزیکی می‌توانید با سرعت بالاتر و با خطای کمتری اقدام به تایپ سریع در محیط اندروید کنید.

جالب است بدانید که محدودیتی در زبان فارسی وجود ندارد و با اتصال هر کیبوردی به این اپلیکیشن، می‌توانید به زبان شیرین فارسی در محیط اندروید تایپ کنید. لیست زبان‌های پشتیبانی شده توسط این برنامه به جز زبان فارسی تقریبا تمام زبان‌های رایج دنیا را شامل می‌شود اما با این حال می‌توانید برای آگاهی از لیست کامل به صفحه‌ی این برنامه در پلی‌استور مراجعه کنید. آن طور که در توضیحات برنامه درج شده است این برنامه برای اجرا و کارکرد نیازی به دسترسی روت نخواهد داشت و از همین رو می‌توانید به سادگی از آن استفاده کنید. برای اجرای صحیح و بی‌نقص برنامه گوشی شما باید از OTG پشتیبانی کند در غیر این صورت ممکن است در اتصال کیبورد به گوشی موفق نباشید. لازم به ذکر است که این برنامه در دو نسخه‌ی پولی و رایگان منتشر شده است که در نسخه‌ی رایگان با زدن دکمه Space پیامی مبنی بر دمو بودن ورژن برنامه تایپ خواهد شد که به نوعی کار با نسخه‌ی رایگان را سخت می‌کند.

حمید رضا مالکی - www.zoomit.ir