اخبار و مقالات :: فناوری موبایل

آشنایی با یک گوشی چینی با سه سطح ویژه مقاومت در برابر انفجار

۲۸۷۴ شماره اطلاع نامه : آشنایی با یک گوشی چینی با سه سطح ویژه مقاومت در برابر انفجار ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ آشنایی با یک گوشی چینی با سه سطح ویژه مقاومت در برابر انفجار فناوری موبایل :: اخبار و مقالات آشنایی با یک گوشی چینی با سه سطح ویژه مقاومت در برابر انفجار

آشنایی با یک گوشی چینی با سه سطح ویژه مقاومت در برابر انفجار

بعد از فاجعه گلکسی نوت 7 دیگر همه شرکت ها می‌خواهند به هر روشی که شده نشان دهند که گوشی های تولید شده توسط آنها از هر جهت امن هستند و نگرانی بابت مشکلات باتری و انفجار آنها وجود ندارد. در همین زمینه شرکت Elephone اعلام کرده یک گوشی تولید کرده که با توجه به آزمایشات و استاندارد هایی که دارد کاملا "ضد انفجار" است.

این گوشی به صورت بسیار دقیق و با کمترین اختلافات با پرچمدار سامسونگ Galaxy S7 طراحی و ساخته شده که البته در داخل همه چیز متفاوت است و فقط ظاهر گوشی شبیه به گلکسی اس 7 است. در کنار این شباهت ها شرکت الفون تصمیم گرفته مردم را مطمئن کند که گوشی تولیدی اش مشکلات گوشی های سامسونگ را ندارد و بر خلاف نوت 7 از سه سطح مقاومت در برابر انفجار برخوردار است. این سه سطح شامل مقاومت در برابر انفجار باتری، یک لایه مخصوص ضد انفجار و یک پوسته ترموپلاستیک پولیئرتان (TPU) سخت که آن هم "ضد انفجار" است، می‌شود.

البته وب سایت PhoneArena در مورد این خبر اینگونه اظهار نظر کرده که این حرکت الفون و اعلام ویژگی های فنی مقاومت و ضد انفجاری بودن Elephone S7 نشان دهنده نگرانی این شرکت به عدم اعتماد کاربران به مقاومت و امنیت گوشی های با ظاهر اسمارت فون های سامسونگ است. البته الفون فعلاً این دغدغه را ندارد که مشکلات جهانی شده و قضایای فراخوانی محصولات پیش آید ولی این گوشی که به صورت انحصاری در چین به فروش می‌رود و طراحی ویژه سامسونگ را هم به سرقت برده باز باید بتواند مورد اعتماد کاربران باشد تا به فروش برسد.

این گوشی که با قیمتی بسیار ارزان از 139.99 دلار به بالا برچسب گذاری شده است می‌تواند بازار خوبی را به دست آورد. در حالی که نسخه های مختلف این گوشی با حافظه RAM از 2 تا 3 گیگابایت و حافظه داخلی 16 و 32 گیگابایتی و چیپست پردازنده MediaTek Helio X20 همراه است می‌تواند انتخاب خوبی برای بسیاری از کاربران باشد. شاید الفون بتواند با ظاهری شبیه به اس 7 بسیاری از کاربران را به سمت خود جذب کند ولی افزودن قابلیت هایی مانند قلم بی نظیر S Pen کار هر شرکتی نیست و مسلماً تنها مکان فروش این گوشی هم همان کشور مبدأ خواهد بود.

به هر حال هر چه که باشد سامسونگ برای گوشی های آتی خود از گلکسی اس 8 گرفته تا نوت 8 تمهیدات ویژه ای برای مسائل امنیتی و باتری خواهد اندیشید تا دیگر به هیچ عنوان مشکلاتی مانند فاجعه گلکسی نوت 7 رخ ندهد.

شهر سخت افزار