اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کاهش زمان انتظار برای انتقال فایل با SSD های اکسترنال Plextor EX1 USB 3.1

۲۹۰۵ شماره اطلاع نامه : کاهش زمان انتظار برای انتقال فایل با SSD های اکسترنال Plextor EX1 USB 3.1 ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ کاهش زمان انتظار برای انتقال فایل با SSD های اکسترنال Plextor EX1 USB 3.1 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کاهش زمان انتظار برای انتقال فایل با SSD های اکسترنال Plextor EX1 USB 3.1

کاهش زمان انتظار برای انتقال فایل با SSD های اکسترنال Plextor EX1 USB 3.1

Plextor از سازندگان خوشنام وسایل ذخیره سازی دیجیتال امروز اولین نسل از SSD های قابل حمل خود را معرفی کرد. SSD های USB 3.1 سری Plextor EX1 با وزن کمتر از 30 گرم در ظرفیت های 128 گیگابایت، 256 گیگابایت و 512 گیگابایت عرضه می شوند. سرعت خواندن و نوشتن متوالی این SSD ها به ترتیب به 550 و 500 مگابایت بر ثانیه می رسد.

Plextor EX1 از نسل دوم استاندارد USB 3.1 از طریق درگاه USB 3.1 نوع C بهره می گیرد و افزون بر کامپیوتر های رومیزی و قابل حمل، با گوشی های موبایل و سایر دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل اندروید نیز قابل استفاده است. این SSD های قابل حمل پر سرعت و سبک بر پایه تراشه های حافظه 16 نانومتری TLC NAND ساخت Hynix و یک کنترلر نامشخص ساخت Silicon Motion هستند. رابط این محصولات USB نوع C منطبق بر استاندارد USB 3.1  نسل دوام با پهنای باند 10 گیگابیت بر ثانیه است، با این حال با دستگاه های مجهز به درگاه USB نوع C نسل 3.0 و همچنین 2.0 نیز قابل استفاده است.

همچنین برای کامپیوترها و دستگاه های فاقد درگاه USB نوع C، یک آداپتور مبدل USB نوع C به نوع A در بسته بندی محصول تعبیه شده است. درست همانطور که انتظار می رود، این SSD ها بسیار سبک، فوق العاده کم مصرف و در برابر ضربه مقاوم هستند. میانگین فاصله خرابی این درایو بیش از 1.5 میلیون ساعت برآورد و تحت ضمانت 5 ساله روانه بازار می شوند. قیمت SSD های قابل حمل Plextor EX1 تا کنون اعلام نشده اما از اواخر ماه میلادی جاری روانه بازار می شوند. همراه با این SSD ها برنامه رمزنگاری FNet به طور رایگان ارائه می شود.

شهر سخت افزار