اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سیگیت بزرگ ترین هارد درایو اکسترنال را با ظرفیت ۵ ترابایت معرفی کرد

۲۹۰۷ شماره اطلاع نامه : سیگیت بزرگ ترین هارد درایو اکسترنال را با ظرفیت ۵ ترابایت معرفی کرد ۱۳۹۵/۰۸/۳۰ سیگیت بزرگ ترین هارد درایو اکسترنال را با ظرفیت ۵ ترابایت معرفی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سیگیت بزرگ ترین هارد درایو اکسترنال را با ظرفیت ۵ ترابایت معرفی کرد

سیگیت بزرگ ترین هارد درایو اکسترنال را با ظرفیت ۵ ترابایت معرفی کرد

کمپانی سیگیت از جدیدترین هارد درایو خانواده‌ی Backup Plus با ظرفیت ۵ ترابایت رونمایی کرد که پر ظرفیت‌ترین نمونه‌ی موجود در دنیا می باشد.

هارد درایو ۵ ترابایتی سیگیت از همان تکنولوژی استفاده می‌کند که در هارد درایو ۵ ترابایتی BarraCuda این کمپانی دیده بودیم. این هارد درایو نیز پر ظرفیت‌ترین نمونه‌ی ۲.۵ اینچی در دنیا است. مزیت هارد درایو جدید سیگیت این است که بر خلاف بیشتر هارد درایوهای اکسترنال دنیا که از درایو ۳.۵ اینچی بهره می‌برند، بکاپ پلاس جدید به منبع تغذیه‌ی جدا گانه نیاز ندارد که باعث می‌شود با یک دستگاه کاملا قابل‌حمل روبرو باشیم.

بکاپ پلاس ۵ ترابایتی جدید سیگیت، داده‌ها را با استفاده از رابط یواس‌بی ۳.۰ و نرخ ۱۲۰ مگابیت بر ثانیه انتقال می‌دهد. کیس این هارد درایو ۰.۸ اینچ ضخامت دارد که نسبت به ضخامت ۰.۳۸ اینچی بکاپ اولترا اسلیم و ۰.۴ اینچی بکاپ اسلیم، دو برابر بیشتر است. اما نکته‌ی مهم این است که ظرفیت ۵ ترابایتی هارد درایو جدید نسبت به نمونه‌های گفته‌شده دو برابر بیشتر است. هارد درایو ۵ ترابایتی بکاپ پلاس پرتابل از اواخر ماه جاری میلادی با قیمت ۱۸۹.۹۹ دلار به فروش خواهد رسید.

حامی غفاری - www.zoomit.ir