اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

روتر حرفه ای و قدرتمند از ایسوس

۳۰۵ شماره اطلاع نامه : روتر حرفه ای و قدرتمند از ایسوس ۱۳۹۲/۱۰/۰۶ روتر حرفه ای و قدرتمند از ایسوس فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات روتر حرفه ای و قدرتمند از ایسوس

روتر حرفه ای و قدرتمند از ایسوس

کمپانی ایسوس روتر قدرتمندی را با نام RT-N14UHP N300 معرفی کرده که با افزایش محدوده وایرلس تا ۳۰۰ درصد، پوشش پایدار و گسترده‌ای را برای کاربران خانگی و اداری ایجاد می‌کند. طراحی برجسته و استفاده آسان، از مزیت‌های مهم این روتر هستند. روتر RT-N14UHP یک روتر تک باند در رده N300 با طراحی قدرتمند است که در مقایسه با روترهای رایج در این رده، می‌تواند پوشش شبکه وایرلس را تا ۳۰۰ درصد افزایش دهد. این روتر مجهز به ۳ آنتن قوی با توان ۹dBi است و امکان تنظیم توان خروجی را فراهم می‌کند. از دیگر امکانات این مدل می‌توان به درگاه USB اشاره کرد که از طریق آن می‌توان منابعی مانند پرینتر را به اشتراک گذاشت یا توسط هارد اکسترنال یک فایل سرور راه‌اندازی کرد. با اتصال یک مودم سیم کارت به این درگاه ارتباط با اینترنت نیز امکان‌پذیر است.

طراحی قدرتمند برای دسترسی به پوشش ۳۰۰ درصدی شبکه

با استفاده از تقویت‌کننده‌های سخت‌افزاری سیگنال و بکارگیری ۳ آنتن قدرتمند، محدوده وسیعی تحت پوشش شبکه قرار می‌گیرد و نقطه کور باقی نخواهد ماند. این طراحی نوآورانه ایسوس محدوده روترهای استاندارد با آنتن ۲dBi را تا ۳۰۰ درصد افزایش می‌دهد و ارتباط مداوم و پیوسته داده‌ها را در دو طبقه ساختمان به طور برابر تضمین می‌کند. بهره‌وری شبکه وایرلس در این روتر به ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد و یک انتخاب مناسب برای کاربرانی است که در یک محدوده وسیع قصد اتصال چندین ابزار مختلف را دارند.


سه کاربرد در یک محصول

علاوه بر پوشش گسترده شبکه در روتر RT-N14UHP، این محصول را می‌توان در سه کاربرد مختلف به عنوان روتر، اکسس پوینت یا افزایش دهنده محدوده شبکه مورد استفاده قرار داد. در نتیجه این روتر قابلیت یکپارچگی با شبکه‌های وایرلس موجود را دارد یا می‌توان از آن برای افزودن قابلیت وایرلس به یک شبکه کابلی استفاده کرد.


اشتراک منابع در هر زمان و هر مکان

بکارگیری درگاه USB 2.0 در این روتر برای اشتراک‌گذاری پرینتر یا فایل‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر این کاربران می‌توانند با اتصال یک مودم برای پشتیبانی از شبکه مخابراتی و دسترسی به امکانات شبکه‌های ۳G/4G HSPA توسط درگاه USB، این روتر را به اینترنت متصل کنند و به جای دسترسی به اینترنت از طریق شبکه کابلی، از اینترنت قابل دریافت توسط سیم کارت بدون محدودیت مکانی استفاده کنند.

از دیگر امکانات قابل توجه این روتر می‌توان به پشتیبانی از AiCloud اشاره کرد که از طریق یک نرم‌افزار درونی می‌توان روتر RT-N14UHP را به یک سرور رایانش ابری شخصی تبدیل کرد. توسط این قابلیت فایل‌های به اشتراک گذاشته شده در شبکه یا روی درایو متصل به پورت USB و همچنین فایل‌های موجود در فضای WebStorage ایسوس می‌توانند از طریق قابلیت همگام‌سازی هوشمند ایسوس در فضاهای مختلف تطبیق داده شوند. این فایل‌ها را می‌توان با ارسال لینک از طریق پیامک و ایمیل به سایرین اطلاع داد یا توسط برنامه کاربردی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت.


امکانات پیشرفته راه‌اندازی ساده

راه‌اندازی روتر RT-N14UHP تنها به ۳۰ ثانیه زمان نیاز دارد. تنها کافی است روتر را به شبکه متصل و با اجرای مرورگر، برنامه راه‌اندازی سریع اینترنت را اجرا کنید. رابط بصری گرافیکی با پیشخوان ASUSWRT تنظیمات پیشرفته شبکه مانند اولویت‌دهی کیفیت سرویس (QoS) را ساده کرده است. توسط QoS می‌توان روی مصرف پهنای باند در هر کدام از پورت‌های شبکه کابلی مدیریت و نظارت داشت. از دیگر امکانات قابل توجه این مدل امکان نظارت والدین، ترسیم نقشه شبکه و اشتراک‌گذاری پرینتر است. برای کاربرانی که نیاز به ایجاد یک ارتباط امن برای دسترسی از راه دور دارند مودم RT-N14UHP می‌تواند یک سرور VPN با تنظیمات آسان راه‌اندازی کند.

برسام