اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

آمادگی مایکروسافت برای ارائه ویندوز 9

۳۳۰ شماره اطلاع نامه : آمادگی مایکروسافت برای ارائه ویندوز 9 ۱۳۹۲/۱۰/۲۴ آمادگی مایکروسافت برای ارائه ویندوز 9 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات آمادگی مایکروسافت برای ارائه ویندوز 9

آمادگی مایکروسافت برای ارائه ویندوز 9

كمپانی مايكروسافت که با سيستم عامل ويندوز خود تواست وارد دنيای تكنولوژی رايانه، گوشی ها و تبلت ها شود، اکنون تصميم دارد تا نسخه جديد ويندوز خود را معرفی كند. گروه توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز در اوریل 2014 در شهر سانفرانسیسکو آمریکا از ویندوز 9 رونمایی می کند. این شرکت بزرگ ارائه دهنده نرم افزارهای رایانه ای قصد دارد سیستم عامل ویندوز 9 را با نام Threshold وارد بازار کند که این اقدام جدا از طرح گسترده مایکروسافت برای یکپارچه سازی دو سیستم عامل ویندوز و ویندوزفون انجام می شود.

سیستم عامل ویندوز 9 شامل نسخه های مختلف از سیستم های عاملی که تاکنون از سوی مایکروسافت ارائه شده است. در این سیستم عامل سه نسخه ایکس باکس وان (Xbox One)، ویندوز و ویندوزفون عرضه می شود و قرار است که از این پس آنها در یک سیستم کلی به روز شوند. Threshold با نام ویندوز 9 عرضه خواهد شد تا مایکروسافت را از شکست ویندوز 8 دور سازد. به رغم تلاش های این شرکت ویندوز 8.1 نتوانست آماری فراتر از 25 میلیون آپدیت را بدست آورد. با وجود اینکه ویندوز 8 در حال حاضر بیش از یک سال است که به بازار عرضه شده ولی سهم این نسخه، از تغییر سیستم عامل دستگاه ها، همچنان در پشت سر آمار ویندوز 7 قرار می گیرد.

جی اس ام آریا