اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

جایزه 2.7 میلیون دلاری گوگل برای هکر ها !

۳۴۶ شماره اطلاع نامه : جایزه 2.7 میلیون دلاری گوگل برای هکر ها ! ۱۳۹۲/۱۱/۰۵ جایزه 2.7 میلیون دلاری گوگل برای هکر ها ! فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات جایزه 2.7 میلیون دلاری گوگل برای هکر ها !

جایزه 2.7 میلیون دلاری گوگل برای هکر ها !

گوگل در ادعایی جالب عنوان کرده به کسانی که بتوانند ChromeOS را هک کنند تا 2.7 میلیون دلار جایزه خواهد داد. البته برای دست یافتن به جایزه نمی‌توانید در خانه‌ی خود و در آسایش به انجام این کار بپردازید، بلکه در عوض لازم است مسافرتی به ونکوور داشته باشید و در کنفرانس امنیتی CanSecWest شرکت نمایید تا در چهارمین رقابت Pwnium گوگل که در ماه مارس برگزار می‌شود توانایی و مهارت خود را به نمایش بگذارید.

برای کسانی که با مسابقه‌ی Pwnium گوگل آشنایی ندارند، لازم به توضیح است که این مسابقه سال‌هاست به منظور مشارکت در کدنویسی و یافتن باگ‌ها و مشکلات مرورگر و سیستم‌عامل کروم توسط گوگل برگزار می‌شود. امسال نیز همانند سال پیش، گوگل در ازای هر نفوذ به مرورگر یا سطح سیستم، در حالت مهمان یا به عنوان یک کاربر وارد شده، که از طریق یک صفحه‌ی وب اجرا شود مبلغ 110,000 دلار جایزه خواهد داد. بطور کامل نمی‌دانیم این به چه معناست ولی بطور قطع مشخص است که با وجود چنین رقم بالایی به عنوان جایزه، تعداد اشخاص علاقمندی که تلاش خود را برای نفوذ به کروم می‌کنند، کم نخواهد بود.

علاوه بر این، پاداش‌های قابل توجهی برای کسانی که بتوانند نفوذهای تاثیرگذار یا غافلگیرکننده‌ای را به اجرا گذارند در نظر گرفته شده است تا زمینه‌ی خلاقیت نیز در این مسابقه رعایت شده باشد. لازم به ذکر است که اجرای این هک‌ها تنها بر روی نسخه‌ مبتنی بر آرم کروم‌بوک 11 و یا Acer C720 با پردازنده‌ی اینتل مورد قبول خواهد بود.

زومیت