اخبار و مقالات :: دوربین

زایس از لنز 25 میلی‌متری Loxia با دیافراگم F/2.4 رونمایی کرد

۳۶۰۰ شماره اطلاع نامه : زایس از لنز 25 میلی‌متری Loxia با دیافراگم F/2.4 رونمایی کرد ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ زایس از لنز 25 میلی‌متری Loxia با دیافراگم F/2.4 رونمایی کرد دوربین :: اخبار و مقالات زایس از لنز 25 میلی‌متری Loxia با دیافراگم F/2.4 رونمایی کرد

زایس از لنز 25 میلی‌متری Loxia با دیافراگم F/2.4 رونمایی کرد

کمپانی زایس از لنز پرایم Loxia با فاصله‌ی کانونی ۲۵ میلی‌متری و دیافراگم F/۲.۴ برای دوربین‌های بدون‌آینه‌ی سونی پرده‌برداری کرد.

شرکت آلمانی زایس که قدمتی طولانی در ساخت لنز برای صنایع مختلف، به‌ خصوص صنعت دوربین‌های عکاسی دارد، از لنز پرایم جدید Loxia با فاصله‌ی کانونی ۲۵ میلی‌متری، دیافراگم F/2.4 و فوکوس دستی برای دوربین‌‌های بدون‌آینه‌ی سونی با پایه‌ی لنز E-mount رونمایی کرد. Loxia لنزی جمع‌و‌جور است که برای عکاسان خیابانی و عکاسانی که زیاد به سفر می‌روند و خواهان ثبت باکیفیت ترین تصاویر با دوربین‌های بی‌نظیر خود هستند، بسیار مناسب است. این لنز برای انتقال داده‌های لنز و فوکوس، به‌طور الکترونیکی با دوربین‌های سونی ارتباط برقرار می‌کند تا عملکرد‌های زوم و «Focus Peaking» به‌درستی انجام شوند.

از آنجایی که این لنز‌ها قابلیت اتوفوکوس ندارند، باید به این دو عملکرد مورد اشاره اتکا کرد. از ویژگی‌های دیگر این لنز می‌توان به قابلیت DeClick (با استفاده از ابزاری می‌توان چرخش حلقه‌ی دیافراگم را برای فیلم‌برداری نرم‌تر کرد)، عدسی‌های بدون اعوجاج (Virtually Distortion Free)، بدنه‌ی تمام فلزی مرغوب، حداقل فاصله‌ی فوکوس ۰.۲۵ متری، ۱۰ اِلِمان اپتیکی در ۸ گروه و وزن ۳۹۳ گرمی اشاره کرد. اکنون ۵ لنز پرایم مختلف در خانواده‌ی لنز‌های Loxia زایس وجود دارد؛ لنز ۲۱mm f/۲.۸، لنز ۲۵mm f/۲.۴،‌ لنز ۳۵mm f/۲، لنز ۵۰mm f/۲ و لنز ۸۵mm f/۲.۴.

زایس می‌گوید: "لنز‌های Loxia زایس به‌همراه تمامی لوازم جانبی آن‌ها، دارای قطر دهانه‌ی یکسانی هستند و به کاربران این اجازه را می‌دهند که هنگام عکاسی، به‌راحتی بین فاصله‌های کانونی مختلف جا‌به‌جا شوند. لنز‌های Loxia، چه در صورت استفاده‌ی تکی و چه در صورت استفاده از مجموعه‌ی آن‌ها با فاصله‌های کانونی مختلف، عملکردی بهینه را برای ثبت تصاویر و فیلم‌برداری در اختیار کاربر قرار می‌دهند. از این لنز‌های باکیفیت می‌توان برای طیف گسترده‌ای از امور استفاده کرد."

احمد حدادزاده - www.zoomit.ir