اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

ارائه نسخه دسکتاپ Google Now برای مرورگر کروم

۳۶۲ شماره اطلاع نامه : ارائه نسخه دسکتاپ Google Now برای مرورگر کروم ۱۳۹۲/۱۱/۱۴ ارائه نسخه دسکتاپ Google Now برای مرورگر کروم نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات ارائه نسخه دسکتاپ Google Now برای مرورگر کروم

ارائه نسخه دسکتاپ Google Now برای مرورگر کروم

هم‌اکنون کاربران مرورگر کروم در سیستم‌عامل ویندوز، مک و کروم بوک می‌توانند از Google Now‌ در مرورگر خود استفاده کنند. از‌این رو گوگل با جمع‌آوری اطلاعاتی در مورد عادات زندگی شما که در اینترنت از طریق جستجوهای انجام شده و ایمیل‌های شما کسب کرده است، بهترین پیشنهادات را این بار از طریق مرورگر کروم در اختیار شما قرار خواهد داد.

گوگل ابتدا سرویس Google Now‌ را در اختیار کاربران اندروید قرار داد، سپس برای کاربران ابزار‌های اپلی نیز منتشر شد و هم‌اکنون شاهد عرضه‌ی این سرویس برای کاربران کامپیوترهای شخصی هستیم. در حال حاضر گوگل این سرویس را در مرورگر تحت دسکتاپ خود در زبان انگلیسی ارائه داده اما بنابر ادعای غول جستجو، این امکان بزودی در سایر زبان‌ها نیز ارائه خواهد شد. اعلانیه‌های نمایش داده شده، اطلاعاتی را در مورد وضعیت آب و هوا، نتایج رقابت‌های ورزشی، اطلاعات ترافیکی و یادآوری موارد تقویمی به شما در قالب کارت‌هایی نمایش خواهد داد.

گوگل اعلام کرده است که در حال حاضر برخی از اعلانیه‌ها براساس اطلاعات دریافت شده از تلفن‌هوشمند شما نمایش داده خواهد شد. یعنی در نسخه‌ی دسکتاپ، مجموعه‌ای از اعلانیه‌ها نمایش داده می شود که نمایش آن در تلفن‌هوشمند شما امکان‌پذیر است. این بدین معناست که در صورتی که نیازمند ترجمه‌ی لغت یا تبدیل واحد پول باشید، این سرویس در دسکتاپ قادر به پاسخگویی به نیاز شما نیست، چرا که سرویس برای کاربرانی فعال است که از آن در تلفن‌های‌هوشمند استفاده می‌کنند. این سرویس هنوز در نسخه‌ی بتا قرار دارد، از‌این‌رو در صورتی که بازخورد مناسبی از سوی کاربران دریافت شود، مطمئناً شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی آن در آینده‌ی نزدیک خواهیم بود.

زومیت