اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

فروش رسمی بخش تولیدات Vaio به JIP

۳۶۸ شماره اطلاع نامه : فروش رسمی بخش تولیدات Vaio به JIP ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ فروش رسمی بخش تولیدات Vaio به JIP فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات فروش رسمی بخش تولیدات Vaio به JIP

فروش رسمی بخش تولیدات Vaio به JIP

سونی به عنوان یکی از تولید کنندگان فعال و خوش نام لپ تاپ در جهان، بخش تولید نوت بوک و کامپیوترهای Vaio خود را به شرکت JIP فروخت. از این پس نوت بوک های سری Vaio بدون دخالت سونی تولید می گردد که به طور حتم در بخش طراحی و امکانات، تغییراتی به وجود خواهد آمد. سونی دلیل خود از فروش بخش Vaio را تغییرات شدید در صنعت کامپیوتر های شخصی در سراسر جهان اعلام کرده است.

سونی همچنین اعلام کرده که در سال 2014 قصد دارد تا روی تولید گوشی های هوشمند و تبلت ها متمرکز شود تا بتواند محصولات بهتر و متنوع تری را تولید کند. شرکت JIP نیز تصمیم بر تمرکز و ارائه محصولات در بازار کشور ژاپن گرفته و در شرایط فعلی قصد ندارد دامنه توزیع محصولات خود را گسترش دهد. همچنین سونی با جداسازی بخش طراحی و تولید تلویزیون، سعی دارد تا با تمرکز و مدیریت یک تیم مجزا، سود خود را از فروش تلویزیون ها افزایش دهد.

در حال حاضر سونی در دو کشور امریکا و ژاپن، بالاترین میزان فروش تلویزیون های 4K UHD را در اختیار دارد. سونی با اعلام استفاده از تکنولوژی های جدید برای بهبود کیفیت تصویر و امکانات تلویزیون های 2K خود، قصد دارد تا به شکل جدی با رقبای قدرتمند خود به رقابت بپردازد. در حال حاضر کمپانی سونی از 5000 پرسنل بهره می برد که 1500 نفر از آنها در کشور ژاپن فعالیت می کنند. سونی طبق قرارداد خود باید تعداد 250 تا 300 پرسنل خود را از بخش تولید نوت بوک و کامپیوترهای Vaio را به شرکت JIP منتقل کند.

سخت افزار مگ