اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

عرضه کارت گرافیک ایسوس با همکاری AMD

۳۸۲ شماره اطلاع نامه : عرضه کارت گرافیک ایسوس با همکاری AMD ۱۳۹۲/۱۱/۲۷ عرضه کارت گرافیک ایسوس با همکاری AMD فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات عرضه کارت گرافیک ایسوس با همکاری AMD

عرضه کارت گرافیک ایسوس با همکاری AMD

ایسوس خبر از عرضه کارت گرافیکی R7 265 با همکاری AMD داده است. این کارت از فناوری انحصاری ایسوس با نام DirectCU II بهره می برد که نسبت به مدل مرجع این کارت 20% خنک تر و سه برابر کم صدا تر می باشد و همچنین به علت بهره مندی از قطعات موسوم به Super Alloy Power از 2.5 برابر عمر بیشتر نیز برخوردار است.

این کارت که به تازگی توسط AMD معرفی شده از ویژگی های بسیار مناسبی برخوردار می باشد که آن را در رده محصولات با کارایی مناسب قرار می دهد. یکی از خصوصیات این کارت تغییر اتوماتیک فرکانس می باشد، به طوریکه در صورت لزوم می تواند بدون نیاز به هیچگونه تنظیمی از فرکانس 900 MHz به 925 MHz افزایش یابد. این موضوع به خصوص در بازی های کامپیوتری که نیاز مبرمی به تمام توان پردازنده گرافیکی دارند کمک شایانی می نماید و به نوعی یک تضمین برای اجرای هرچه بهتر این بازی ها می باشد.

بهره مندی R7 265 از فناوری انحصاری DirectCU II که ترکیبی از دو فن، لوله های انتقال حرارت و بلاک مسی می باشد، آن را نسبت به مدل مرجع خنک تر و کم صدا تر می نماید که این موضوع به خصوص در کاربرد هایی که به تمام قدرت GPU نیاز است بیشتر نمود پیدا می کند. خازن های جامد، چوک با هسته بتن و ماسفت های با کیفیت از اجزای Super Alloy Power می باشد. وجود این اجزا که در ساخت آنها از یک آلیاژ با فرمول خاص استفاده شده است ، منجر به عمر بیشتر کارت در مقایسه با مدل مرجع می شود.

اما ایسوس در این کارت از دیگر فناوری انحصاری خود با نام GPU Tweak استفاده نموده است. توسط این ابزار کاربران به راحتی می توانند به افزایش کارایی این کارت بپردازند. به طور مثال قادر خواهند بود تا فرکانس پردازنده و حافظه گرافیکی را افزایش و به طور همزمان ولتاژ و میزان سرعت فن ها  را به آسانی تغییر دهند. علاوه بر این کاربران توسط  ابزاری با نام GPU Tweak Streaming می توانند بازی خود را به صورت آنی در شبکه به اشتراک بگزارند تا علاوه بر خود کاربران دیگر نیز از بازی شما لذت ببرند.

شهر سخت افزار