اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

دو کارت گرافیک میان رده از شرکت Club 3D

۳۹۵ شماره اطلاع نامه : دو کارت گرافیک میان رده از شرکت Club 3D ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ دو کارت گرافیک میان رده از شرکت Club 3D فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات دو کارت گرافیک میان رده از شرکت Club 3D

دو کارت گرافیک میان رده از شرکت Club 3D

شرکت Club 3D از دو کارت گرافیک جدید میان رده خود از خانواده رادئون‌های R7 رونمایی کرد. این دو محصول شامل رادئون R7 250 Low Profile و رادئون R7 250X می‌شوند. وجود قیمت مناسب در کنار کارایی قابل قبول در این دو محصول، سطح جدیدی از نسبت کارایی به قیمت را به کاربران عرضه کرده است. تا این لحظه تمام کارت‌های سری رادئون R7 عرضه شده از Standard Profile استفاده می‌کردند اما از آنجا که تقاضا برای کارت‌های Low Profile برای استفاده در سیستم‌های مالتی مدیا HTPC قوی کم نیست، شرکت Club 3D محصول جدید R7 250 Low Profile را در میان گزینه‌های خود قرار داده است.

مزیت بزرگ دیگر این کارت عدم نیاز آن به ورودی برق می‌باشد. بنابراین گزینه مناسبی برای ارتقا کارت گرافیک بدون نگرانی از بابت تامین توان مورد نیاز آن به حساب می‌آید. این کارت با وجود داشتن 512 پردازنده جریانی در GPU خود که در فرکانس 800 مگاهرتز فعالیت می‌کند و نیز با دارا بودن یک گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5 با فرکانس موثر 4.5 گیگاهرتز و رابط حافظه 128 بیتی دارای TDP یا حداکثر توان حرارتی تنها 67 وات می‌باشد. این کارت دارای خروجی‌های D-Sub ، HDMI و DVI-D است.

محصول دیگری که شرکت Club 3D از آن رونمایی کرده، رادئون R7 250X می‌باشد که در ابعاد Standard Profile عرضه شده و شکاف میان R7 250 تا R7 260X را پر می‌کند. این کارت دارای 640 پردازنده جریانی و یک گیگابایت حافظه GDDR5 می‌باشد که فرکانس GPU آن 1000 مگاهرتز و فرکانس موثر حافظه گرافیکی آن 4500 مگاهرتز با رابط 128 بیتی می‌باشد. قیمت نهایی در نظر گرفته شده برای این محصول تنها 99 دلار می‌باشد که آنرا به گزینه‌ای تقریباً بی رقیب در این قیمت تبدیل کرده است.

شهر سخت افزار