اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

عرضه نسل بهینه شده معماری Haswell

۴۰۴ شماره اطلاع نامه : عرضه نسل بهینه شده معماری Haswell ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ عرضه نسل بهینه شده معماری Haswell فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات عرضه نسل بهینه شده معماری Haswell

عرضه نسل بهینه شده معماری Haswell

سری جدیدی از پردازنده های اینتل با معماری Haswell با بهینه سازی های انجام گرفته عرضه شده و به نظر می رسد که این پردازنده ها بالاخره فروش آنلاین خود را شروع کرده اند. در پله اول از تعداد 20 پردازنده ای که اینتل قول عرضه آنها را داده 10 عدد برای فروش آماده شده اند که از این تعداد هیچ کدام دارای پسوند K نبوده و از اینرو اورکلاکرها باید کمی بیشتر صبر و شکیبایی به خرج دهند تا این سری نیز در سبد محصولات اینتل قرار گیرد.

البته گفته شده است که این سری در سه ماهه سوم عرضه خواهند شد اما در بین این 10 پردازنده ما شاهد 2 پردازنده از سری Celeron و 2 پردازنده نیز از سری Pentium هستیم که باقی پردازنده ها نیز از سری i3 , i5  و i7 هستند. این را نیز در نظر داشته باشید که تمامی این پردازنده ها نسبت به نسل قبل از خود از 100 مگاهرتز فرکانس بالاتری برخوردار هستند. در خصوص نامگذاری و این مورد که کدام یک از این پردازنده ها با سری های قبلی خود قابل مقایسه هستند باید به این نکته اشاره کنیم که در نام گذاری این پردازنده ها از نحوه نام گذاری +0020 بهره گرفته شده است.

بدین معنی که در واقع i5 4570 در نسل قبلی دراین نسل با نام i5 4590 شناخته می شود. همچنین انتظار می رود که مادربوردهای مجهز به چیپ های H97/Z97 در ماه آوریل امسال عرضه شوند و مادربوردهای چیپ X99 (Wellsburg) هم در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در دسترس قرار خواهند گرفت که همانطور که می دانید این سری جانشینی بر نسل Ivy Bridge-E خواهد بود. این را نیز به خاطر داشته باشید که i5 ها و i3 های نسل Ivy Bridge در سه ماهه سوم از دور تولید خارج خواهند شد.

شهر سخت افزار