اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

آمار فروش بالاتر تبلت های اندرویدی نسبت به آی پد

۴۰۵ شماره اطلاع نامه : آمار فروش بالاتر تبلت های اندرویدی نسبت به آی پد ۱۳۹۲/۱۲/۱۳ آمار فروش بالاتر تبلت های اندرویدی نسبت به آی پد تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات آمار فروش بالاتر تبلت های اندرویدی نسبت به آی پد

آمار فروش بالاتر تبلت های اندرویدی نسبت به آی پد

بالاخره تبلت های اندرويدی توانستند فروش بالاتری‌از آی پد ها به ثبت برسانند. در سال ۲۰۱۳ سهم بازار تبلت‌های اندرویدی از آی پد سبقت گرفت.  براساس تازه‌ترین گزارش گارتنر تبلت‌های اندرویدی موفق به کسب سهم بازار بیشتر در مقایسه با آی پد شدند. در این گزارش آمده است که در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۲۱ میلیون تبلت اندرویدی به فروش رسیده که ۶۱.۹ درصد از بازار را شامل می‌شود. در همین فاصله زمانی اپل موفق به فروش ۷۰ میلیون دستگاه آی پد شده است که معادل با ۳۶ درصد از بازار می‌شود. البته لازم است که موفقیت اندروید در کسب سهم بازار بیشتر به معنی سود بیشتر نیست.

گارتنر گزارش کرده که دلیل موفقیت اندروید در بازار عرضه تبلت‌های ارزان قیمت است که متقابلا حاشیه سود کمی را به همراه دارند. از طرفی آی پد در بازار تبلت‌ها یک کالای رده بالا و گران قیمت محسوب می‌شود که سود بسیار خوبی را برای اپل به همراه دارد. تبلت‌های ۷ اینچی بیشترین تاثیر را در محبوبیت اندروید داشته‌اند و سامسونگ بیشترین فروش را از بین این تولیدکنندگان تجربه کرده است. فروش بخش تبلت سامسونگ در سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۳۳۶ درصد رشد داشته است. نكته قابل توجه اينكه تمام تلاش‌های مایکروسافت با عرضه ویندوز ۸ و ویندوز RT موجب به کسب سهم ۲.۱ درصدی از بازار تبلت‌ها شده است.

جی اس ام آریا