اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

برنامه مایکروسافت برای رونمایی از DirectX 12 در GDC 2014

۴۰۸ شماره اطلاع نامه : برنامه مایکروسافت برای رونمایی از DirectX 12 در GDC 2014 ۱۳۹۲/۱۲/۱۶ برنامه مایکروسافت برای رونمایی از DirectX 12 در GDC 2014 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات برنامه مایکروسافت برای رونمایی از DirectX 12 در GDC 2014

برنامه مایکروسافت برای رونمایی از DirectX 12 در GDC 2014

وقتی نسخه فعلی دایرکت‌ایکس در سال ۲۰۰۹ معرفی شد، مدت زمان نسبتا زیادی طول کشید تا مایکروسافت بتواند ابزارهای مورد نیز برای استفاده از آن را در اختیار توسعه دهندگان و بازی‌ساز‌ها قرار دهد. حال امسال ردموندی‌ها قصد دارند تا در کنفرانس اختصاصی مخصوص توسعه دهندگان بازی (GDC) از نسل جدید دایرکت‌ایکس به همراه APIهای مربوط به آن پرده بردارند.

مایکروسافت در ۲۹ اسفندماه کنفرانس خود را در GDC برگزار می‌کند و در آن از نسخه جدید دایرکت‌ایکس پرده بر می‌دارد. تصویری که مایکروسافت برای نسخه جدید DirectX تهیه کرده نه تنها لوگوی سه بازیگر اصلی دنیای PC یعنی انویدیا، ای‌ام‌دی و اینتل را در بر دارد بلکه پردازنده‌های کوالکام نیز در آن به چشم می‌خورد.

این بدین معنا است که مایکروسافت در نسخه جدید DirectX بیش از پیش به سمت ابزارهای موبایل مبتنی بر معماری آرم حرکت کرده است. نسخه جدید دایرکت‌ایکس قرار است با ایکس‌باکس و ابزارهای موبایل شامل اندروید و ویندوز فون به خوبی کار کند و به این ترتیب API این نسخه از پلتفرم تولید بازی مایکروسافت، توجه بیشتری به ابزارهای موبایل خواهد داشت. در نسخه جدید دایرکت‌ایکس تولید کنندگان به شکل ساده‌تری قادر به پورت نمودن بازی‌های خود از PC به موبایل خواهند بود.

زومیت