اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

معرفی جدید ترین نسل SSD های Plextor

۴۱۳ شماره اطلاع نامه : معرفی جدید ترین نسل SSD های Plextor ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ معرفی جدید ترین نسل SSD های Plextor فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات معرفی جدید ترین نسل SSD های Plextor

معرفی جدید ترین نسل SSD های Plextor

Plextor که شرکتی در زمینه ساخت وسایل ذخیره سازی از جمله SSD می باشد که به تازگی و در نمایشگاه CeBIT از سری جدید محصولات خود موسوم به سری M6 رونمایی کرده است. این سری دارای سه عضو با نام های M6S , M6M و M6e می باشد. سری M6S با استاندارد 2.5 اینچی ساخته شده و از اینترفیس SATA برای اتصال به بورد بهره می برد.

دراین سری ما شاهد سرعت خواندن و نوشتنی برابر با 520 و 440 مگابایت در ثانیه هستیم و در کنار دارای بودن 94000 و 80000 IOPS در حالت خواندن و نوشتن، می توان انتظار عملکرد خوبی را از این سری انتظار داشت. همچنین در ساختار آن از چیپ های NAND توشیبا با فناوری ساخت 19 نانومتری بهره برده شده است. این سری در حداکثر ظرفیت 512 گیگابایتی در دسترس قرار دارد. سری M6M نیز به مانند برادر بزرگتر خود (البته از لحاظ ابعاد) از همان فناوری ساخت و سرعت خواندن و نوشتن بهره می برد با این تفاوت که به واسطه بهره بردن از اینترفیس mSATA آنرا به یکی از انتخاب های کاربرانی که از فضای کمی برخوردار هستند بدل می کند. در این سری هم بالاترین ظرفیت موجود 512 گیگابایت می باشد.

اما آخرین عضو از این خانواده که به نظر نویسنده بهترین عضو هم به شمار می رود M6e  است که با دارای بودن اینترفیس PCI express خیال کاربر را از جهت اینکه دیگر اینترفیس SATA در بازدهی نهایی سیستم به عنوان یک گلوگاه ایفای نقش نخواهد کرد راحت می کند! در این سری و به واسطه اینترفیس PCI-E ما شاهد سرعت خواندن و نوشتنی برابر با 770 و 625 مگابایت بر ثانیه هستیم و در کنار آن میزان IOPS نیز به 105000 و 100000 افزایش یافته است. متأسفانه هنوز زمان عرضه و قیمت نهایی این سری از SSDهای Plextor مشخص نشده است.

شهر سخت افزار