اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

پرچمدار جدید شرکت ایسوس از سری ROG

۴۱۹ شماره اطلاع نامه : پرچمدار جدید شرکت ایسوس از سری ROG ۱۳۹۲/۱۲/۲۰ پرچمدار جدید شرکت ایسوس از سری ROG فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات پرچمدار جدید شرکت ایسوس از سری ROG

پرچمدار جدید شرکت ایسوس از سری ROG

اخبار منتشر شده از آماده سازی پرچمدار جدید شرکت ایسوس با نام ROG MATRIX R9 290X Platinum از سری ROG یا جمهوری بازی خورها حکایت دارد. این کارت از چیپ Hawaii XT و برد PCB جدید با مدار تنظیم ولتاژ 14 فازی بهره می‌برد که چنین مشخصاتی نوید بخش پتانسیل بسیار خوب برای اورکلاکینگ است.

این محصول با بهره گیری از چیپ گرافیکی قدرتمند Hawaii XT که دارای 2816 پردازشگر جریانی ، 176 واحد TMU ، 64 واحد ROP در کنار 4 گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR5 با رابط 512 بیتی می‌باشد، دارای قابلیت‌های منحصر به فردی نظیر مدار تغذیه بسیار پیشرفته 14 فازی با طراحی DIGI+ II و استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت در ساخت است. توان مورد نیاز این کارت از طریق دو کانکتور 8 پین تامین می‌شود و انتظار می‌رود حداکثر توان حرارتی این کارت در حدود 300 وات باشد. به دلیل وجود تعداد فازهای زیاد مدار تغذیه در این کارت ، ابعاد برد PCB کارت ROG MATRIX R9 290X Platinum شرکت ایسوس از نمونه مرجع بیشتر است.

مدار تغذیه این کارت همچنین توسط هیت سینک مشکی رنگ بزرگی که روی آنرا می‌پوشاند خنک می‌شود. گردش هوا بر روی این هیت سینک وسیع و مشکی رنگ توسط دو فن 92 میلی‌متری با فناوری CoolTech صورت می‌گیرد. تم مشکی استفاده شده در این کارت نمادی از سری محصولات ROG شرکت ایسوس بوده و ضمن اینکه جلوه خاصی به این محصول داده، هماهنگی بسیار جالبی را نیز با مادربردهای سری ROG به وجود خواهد آورد. از پورت‌های خروجی قرار گرفته بر روی این محصول می‌توان به Dual-DVI، HDMI و Display port اشاره کرد.

شهر سخت افزار