اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

انتشار اطلاعات جدید از چیپ X99

۴۲۲ شماره اطلاع نامه : انتشار اطلاعات جدید از چیپ X99 ۱۳۹۲/۱۲/۲۱ انتشار اطلاعات جدید از چیپ X99 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات انتشار اطلاعات جدید از چیپ X99

انتشار اطلاعات جدید از چیپ X99

پردازنده های سری Haswell-E و در کنار آن چیپ ست حرفه ای و قدرتمند X99  که از حافظه های اصلی نسل بعدی یعنی DDR4 ها پشتیبانی می کنند جزو آن دست از محصولاتی هستند که امسال عرضه خواهند شد و به احتمال فراوان شاهد جنب و جوشی تازه در بین کاربران خواهیم بود. چیپ ست X99 که با کد رمز Wellsburg شناخته می شود، اولین چیپی خواهد بود که از DDR4 ها پشتیبانی خواهد کرد.

بر طبق خبرهای رسیده به نظر می رسد که این چیپ از سه ماهه سوم سال میلادی 2014 و احتمال فراوان در ماه ژوئن عرضه شود. جدای دارا بودن فناوری های مرسوم و امروزی پردازنده های اینتل، ما شاهد پشتیبانی حتمی این چیپ از حافظه های DDR4 خواهیم بود و در کنار آن به نظر می رسد که بالاترین فرکانس پشتیبانی شونده توسط آن نیز 2133 مگاهرتز برای هر اسلات حافظه باشد. لازم به ذکر است که این نسل از حافظه های چهار کاناله پشتیبانی می کند.

همچنین در زمان عرضه ما شاهد حضور هر دو سری از پردازنده های مخصوص اورکلاکینگ مانند سری K و X خواهیم بود که تمامی آنها در سوکت LGA 2011-3 قابل پشتیبانی هستند. این نسل از پردازنده ها شامل 6 و 8 هسته پردازشی در کنار فناوری Hyper Threading بوده و از 20 مگابایت حافظه کش نیز برخوردارند و با تمامی موارد بیان شده مصرف آنها در تمامی پردازنده ها به 140W می رسد!  از دیگر  مشخصات این چیپ  می توان به پشتیبانی از 14 پورت USB ، تعداد 10 پورت SATA و پشتیبانی از PCI-E 3.0 اشاره کرد.

شهر سخت افزار