اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

معرفی کارت رادئون R9 280 سری Gaming شرکت MSI

۴۲۵ شماره اطلاع نامه : معرفی کارت رادئون R9 280 سری Gaming شرکت MSI ۱۳۹۲/۱۲/۲۳ معرفی کارت رادئون R9 280 سری Gaming شرکت MSI کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات معرفی کارت رادئون R9 280 سری Gaming شرکت MSI

معرفی کارت رادئون R9 280 سری Gaming شرکت MSI

پس از گذشت حدود دو هفته از زمان معرفی رسمی کارت رادئون R9 280 توسط شرکت AMD، شرکت سخت افزاری MSI نیز از این کارت تحت برند خود رونمایی کرد تا بیش از این از رقبای خود عقب نیفتد. این کارت که در دسته Gaming کارت‌های این شرکت قرار می‌گیرد، دارای فرکانس‌های بالاتر و سامانه خنک کننده کارآمد می‌باشد.

فرکانس‌های هسته پردازشی این کارت بر روی 933 مگاهرتز در حالت پایه و 1000 مگاهرتز در حالت Boost تنظیم شده‌اند. ضمن اینکه فرکانس موثر حافظه گرافیکی این کارت 5 گیگاهرتز می ‌باشد. چیپ گرافیکی (GPU) این محصول بر پایه هسته Tahiti با فناوری ساخت 28 نانومتری بوده و از 1792 پردازنده جریانی، 112 واحد TMU و 32 واحد ROP در کنار سه گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR5 بهره می‌برد. توان مورد نیاز این کارت توسط دو کانکتور 6+8 پین تامین می‌گردد. در بخش پورت‌های خروجی تصویر شاهد دو پورت mini-Display، دو پورت dual-link DVI و یک پورت HDMI هستیم. انتظار می‌رود این محصول با قیمتی در حدود 280 دلار آمریکا به دست مشتریان برسد.

شهر سخت افزار