اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

رادئون R9 290X Toxic شرکت سافایر با 8 گیگابایت حافظه گرافیکی

۴۲۶ شماره اطلاع نامه : رادئون R9 290X Toxic شرکت سافایر با 8 گیگابایت حافظه گرافیکی ۱۳۹۲/۱۲/۲۳ رادئون R9 290X Toxic شرکت سافایر با 8 گیگابایت حافظه گرافیکی کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات رادئون R9 290X Toxic شرکت سافایر با 8 گیگابایت حافظه گرافیکی

رادئون R9 290X Toxic شرکت سافایر با 8 گیگابایت حافظه گرافیکی

اخیرا اطلاعات و تصاویری از نخستین کارت رادئون R9 290X شرکت سافایر با هشت گیگابایت حافظه گرافیکی منتشر شده و حالا باید اعلام کنیم که این شرکت در حال آماده سازی ویرایش جدید کارت هشت گیگابایتی R9 290X خود با نام R9 290X Toxic است. بله درست متوجه شدید، هشت گیگابایت حافظه گرافیکی، مقدار حافظه‌ای که بیش از نیاز یک گیمر می باشد، چرا که حتی چهار گیگابایت حافظه گرافیکی نیز برای اجرای سنگین ‌ترین بازی‌های امروزی در وضوح بالا و بیشترین تنظیمات گرافیکی زیاد است.

حافظه گرافیکی این کارت از نوع GDDR5 با رابط 512 بیتی می‌باشد. ضمن اینکه گفته می‌شود این کارت تا حد زیادی اورکلاک شده و به دست مشتری می‌رسد. بنابراین شاید تصور عملکرد سریع تر آن از کارت GTX TITAN Black شرکت انویدیا چندان هم دور از ذهن نباشد. تم استفاده شده در این کارت با R9 290X VAPOR-X که در آن از خطوط آبی رنگ بر روی بدنه مشکی استفاده شده بود، متفاوت بوده و به جای رنگ آبی از رنگ زرد در R9 290X Toxic استفاده شده است.

شهر سخت افزار