اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

معرفی محصول جدید گیگابایت با نام B85N Phoenix

۴۲۹ شماره اطلاع نامه : معرفی محصول جدید گیگابایت با نام B85N Phoenix ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ معرفی محصول جدید گیگابایت با نام B85N Phoenix کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات معرفی محصول جدید گیگابایت با نام B85N Phoenix

معرفی محصول جدید گیگابایت با نام B85N Phoenix

در راستای عرضه مادربردهای سری 8 با کاربری های مختلف، گیگابایت به تازگی محصول جذابی را با نامی متفاوت معرفی کرده است. این مادربرد که GA-B85N Phoenix نامگذاری شده، از سری N گیگابایت می باشد و اندازه ساخت Mini ITX دارد. در طراحی این مادربرد بسیار کوچک از برد مشکی و اسلات های نارنجی رنگ استفاده شده که تداعی کننده مادربردهای سری اورکلا کینگ گیگابایت می باشد.

این مادربرد که از چیپ ست B85 بهره می برد، قابلیت پشتیبانی از تمامی پردازنده های مبتنی بر سوکت LGA 1150 را داراست. همچنین مادربرد B85N Phoenix علی رقم اندازه بسیار کوچکی که دارد، مجهز به دو اسلات رم با قابلیت پشتیبانی تا 32 گیگابایت حافظه DDR3 و یک اسلات PCI-Express 3 برای پشتیبانی از قدرتمند ترین کارت های گرافیکی می باشد. از این رو دیگر نمی توان سیستم مبتنی بر این مادربرد Mini-ITX را تنها به عنوان یک سینمای خانگی دانست، بلکه می توان سنگین ترین بازی های کامپیوتری و نرم افزارهای طراحی را نیز به راحتی با آن اجرا کرد.

این مادربرد از لحاظ درگاه های ورودی و خروجی نیز یک مادربرد کامل بوده و از درگاه های اتصال SATA 3 و USB 3.0 پشتیبانی می کند. نکته قابل توجه، وجود یک درگاه USB با روکش طلا در پانل پشتی مادربرد است که مخصوص اتصال ابزارهای صوتی حرفه ای می باشد و کمترین نویز ممکن را در هنگام اتصال ایجاد می کند. درگاه های تصویری DVI و HDMI تعبیه شده روی این مادربرد نیز B85N Phoenix را به یک انتخاب بی نظیر برای راه اندازی یک سیستم سینمای خانگی با کیفیت صوتی و تصویری بسیار بالا تبدیل می کند. هنوز زمان دقیقی برای عرضه این مادربرد منحصر به فرد به بازارهای جهانی از سوی گیگابایت اعلام نشده است.

شهر سخت افزار