اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

معرفی SoC جدید Braswell توسط شرکت اینتل

۴۴۱ شماره اطلاع نامه : معرفی SoC جدید Braswell توسط شرکت اینتل ۱۳۹۳/۰۱/۱۸ معرفی SoC جدید Braswell توسط شرکت اینتل فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات معرفی SoC جدید Braswell توسط شرکت اینتل

معرفی SoC جدید Braswell توسط شرکت اینتل

در انجمن توسعه دهندگان اینتل که در حال حاضر در چین در حال برگزاری است، این کمپانی از جانشین SoC های Bay Trail خود رونمایی کرد. Bay Trail که در حال حاضر در تبلت‌های قدرتمند و رایانه‌های ارزان قیمت یافت می‌شود تا چندی دیگر جای خود را به SoC جدید Braswell خواهد داد.

SoC های Braswell همانند Broadwell ها از فناوری ساخت 14 نانومتری بهره خواهند برد. این در حالی است که SoC های Bay Trail در حال حاضر با فناوری ساخت 22 نانومتری تولید می‌شوند. ناگفته پیداست که با ارتقاء فناوری ساخت از 22 نانومتر به 14 نانومتر شاهد افزایش کارایی و کاهش مصرف انرژی در SoC های Braswell و نهایتاً شاهد افزایش راندمان کلی در این محصولات خواهیم بود. Braswell همچنین از چیپ گرافیکی Iris برای انجام پردازش‌های گرافیکی بهره خواهد برد.

علاوه بر SoC های جدید Braswell، شرکت اینتل نیز چیپ قوی‌ تر Cherry Trail را معرفی نمود که از همان فناوری ساخت 14 نانومتری بهره می ‌برد و نسبت به Braswell از قدرت بیشتری برخوردار خواهد بود تا آنجا که شنیده شده فرکانس برخی مدل‌های آن تا 2.7 گیگاهرتز می‌رسد. لازم به ذکر است که معرفی Braswell و Cherry Trail به معنی پایان عمر Bay Trail نخواهد بود و این شرکت با اعلام برنامه‌های طراحی جدید برای معماری Bay Trail ادعا کرده با کاهش مواد مورد نیاز برای تولید این چیپ و نیز کاهش هزینه فرآیند تولید به تولیدکنندگان تبلت این امکان را می‌دهد تا از Bay Trail در تبلت‌های کمتر از 100 دلار خود استفاده کنند.

شهر سخت افزار