اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

معرفی فناوری های پوشیدنی جدید

۴۵۴ شماره اطلاع نامه : معرفی فناوری های پوشیدنی جدید ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ معرفی فناوری های پوشیدنی جدید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات معرفی فناوری های پوشیدنی جدید

معرفی فناوری های پوشیدنی جدید

فناوری های پوشیدنی اکثرا بسیار هوشمند هستند و در بین کاربران بسیار پرطرفدار شده اند و به علت راحتی استفاده و طراحی جالب آنها خیلی از افراد را به سمت خود جلب می کنند. نسل جدید دستبندهای گران‌قیمت و زینتی به کمک حسگر داخلی، نبض و دمای بدن را کنترل می‌کنند و به تلفن همراه متصل می‌شوند. فناوری‌های پوشیدنی فقط عینک هوشمند گوگل، ساعت مچی سامسونگ و دستبندهای مخصوص تناسب اندام را شامل نمی‌شوند و این طور که خبرهای منتشر شده از "هفته مد نیویورک" نشان می‌دهد، مردم از تلفیق مد با این قبیل فناوری‌ها بسیار استقبال کرده‌اند.

CuteCircuit از بزرگ‌ترین مراکز جهان محسوب می‌شود که در زمینه تلفیق فناوری و مد فعالیت می‌کند و در این راستا محصول جدید خود یعنی لباس‌های مجهز به چراغ LED را در "هفته مد نیویورک" در معرض دید عموم قرار داده است. این کمپانی پارچه‌های هوشمندی تولید می‌کند که قابلیت جذب انرژی خورشید و روشن کردن چراغ‌های LED داخلی را دارند. نخستین لباس دوخته شده از این پارچه‌ها توسط کتی پری یکی از خوانندگان مشهور جهان مورد استفاده قرار گرفته و شرکت سازنده می‌گوید که به زودی آن را به تولید انبوه می‌رساند.

شرکت Cuff از نسل جدید دستبندهای گران‌قیمتی رونمایی کرده است که به حسگر داخلی مجهز شده‌اند و با بررسی نبض و دمای بدن، اطلاعات لازم مربوط به سلامت شما را به تلفن همراه ارسال می‌کنند. این شرکت دستبندهای خود را از جنس طلا و مزین به انواع جواهرات ساخته است و از نظر ظاهری هیچ تفاوتی بین آنها و دیگر دستبندهای زینتی زنانه دیده نمی‌شود که البته داخل همین دستبندهای باریک و زیبا فناوری یاد شده به کار رفته است.

Cuff در بخش دیگر یک ابزار الکترونیکی بسیار کوچک تولید کرده که به انواع زیورآلات گران‌قیمت زنانه متصل می‌شود. این دستگاه کوچک با ابزار کاربردی ویژه‌ای که روی گوشی هوشمند شما نصب می‌شود، ارتباط برقرار می‌کند و به صورت لحظه‌ به‌ لحظه موقعیت دستبند، گردنبند، گوشواره و یا ساعت شما را نشان می‌دهد تا هرگز نگران مفقود یا سرقت شدن آن نباشید.

کمپانی Epiphany Eyewear نیز عینک‌های زیبایی عرضه کرده است که هیچ تفاوتی با عینک‌های طبی و آفتابی معمولی ندارند و برخلاف Google Glass، هیچ سیستم اضافی بیرونی را شامل نمی‌شود. اما همین عینک‌ها به کمک فناوری ارتباطی بلوتوث به گوشی هوشمند یا تبلت متصل می‌شوند و آخرین اتفاقات از جمله تماس‌های دریافتی، پیامک‌های رسیده یا ایمیل‌های خوانده نشده را به شما اطلاع می‌دهند.

برای این عینک‌های هوشمند یک کلید مخفی در نظر گرفته شده است که با فشار دادن آن می‌توانید تصویربرداری از محیط پیرامون را از طریق لنزی که از بیرون دیده نمی‌شود، آغاز کنید. این عینک هوشمند ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی دارد و در صورت تمایل شما، اطلاعات به‌دست آمده از طریق آن می‌تواند به صورت مستقیم روی فضای پردازش ابری ذخیره شود.

جی اس ام آریا