اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

عرضه نمایشگر جدید اچ پی با یک میلیارد رنگ

۴۶۴ شماره اطلاع نامه : عرضه نمایشگر جدید اچ پی با یک میلیارد رنگ ۱۳۹۳/۰۱/۳۱ عرضه نمایشگر جدید اچ پی با یک میلیارد رنگ کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات عرضه نمایشگر جدید اچ پی با یک میلیارد رنگ

عرضه نمایشگر جدید اچ پی با یک میلیارد رنگ

شرکت اچ‌پی در سال 2008 نمایشگر DreamColor LP2480xz را با قابلیت نمایش یک میلیارد رنگ معرفی کرد. این نمایشگر که با همکاری کمپانی DreamWorks طراحی شده بود، توجه بسیاری از علاقه‌مندان را به خود جلب کرد. البته این نمایشگر قیمت بسیار بالا و عجیب 3499 دلاری داشت که باعث حیرت بسیاری از خریداران می‌شد. اخیراً شرکت اچ پی دو مدل نمایشگر جدید را نیز معرفی نموده است.

پس از گذشت 6 سال، این شرکت به معرفی دو مدل با قابلیت نمایش یک میلیارد رنگ پرداخته است که یکی از این مدل‌ها تنها 599 دلار قیمت دارد. نمایشگر DreamColor Z24x همانگونه که از نامش مشخص است یک نمایشگر 24 اینچی است و رزولوشن 1200 در 1920 را در اختیار دارد. وسعت رنگ این نمایشگر 99 درصد فضای رنگی AdobeRGB را پوشش می‌دهد. مدل بعدی DreamColor Z27x است که قیمت 1499 دلاری دارد و از رزولوشن 1440 در 2560 بهره می‌برد. وسعت رنگ این نمایشگر 100 درصد از فضای رنگی sRGB، صد درصد از فضای رنگی AdobeRGB و 99 درصد از فضای رنگی DCI-P3 را پوشش می‌دهد. لازم به ذکر است که هر دو این مدل‌ها به بازار عرضه شده‌اند.

زومیت