اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مادربورد کوچک و بدون فن از Biostar

۴۶۶ شماره اطلاع نامه : مادربورد کوچک و بدون فن از Biostar ۱۳۹۳/۰۲/۰۱ مادربورد کوچک و بدون فن از Biostar فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مادربورد کوچک و بدون فن از Biostar

مادربورد کوچک و بدون فن از Biostar

شرکت بایواستار (Biostar) که در زمینه تولید کارت های گرفیکی، مادربورد و به صورت کلی قطعات کامپیوتری فعالیت دارد به تازگی از جدیدترین محصول خود رونمایی کرده است. این محصول که A68N-5000 نام دارد از سری مادربوردهای micro-ATX می باشد و بدون فن طراحی شده است. ضمن اینکه مجهز به پردازنده مرکزی و گرافیکی نیز می باشد. پردازنده به کار رفته در این بورد کوچک ساخت کمپانی A4-5000 AMD بوده و دارای 4 هسته ی فیزیکی با فرکانس موثر 1.5 گیگاهرتز می باشد.

پردازش های گرافیکی توسط Radeon HD 8330 انجام می شوند. این پردازنده ی گرافیکی از نسخه 11.1 استاندارد DirectX پشتیبانی کرده و دارای خروجی HDMI نیز می باشد. علاوه بر موارد فوق، چیپ ستی با پشتیبانی از رم های تک کاناله DDR3 با فرکانس کاری موثر 1600 مگاهرتز، رضایت  کاربران را جلب خواهد نمود.

این بورد مادر  همچنین از آخرین تکنولوژی های این شرکت (Biostar)، همچون BIOS Flasher ،BIOS Online Update ،BIO-Remote2 و UEFI BIOS نیز بهره مند گشته است. بدین ترتیب کار با این محصول حتی با استفاده از ابزار های هوشمندی همچون تبلت ها و اسمارت فون ها (اندروید/ios) امکان پذیر سازد. خوشبختانه نبود فن، مانع عملکرد مناسب و بهینه ی این بورد نشده و علاوه بر تولید صدای کم تر، توان مصرفی این قطعه ی پر اهمیت را نیز کاهش می دهد. متاسفانه بایواستار قیمت و زمان عرضه ی این محصول را اعلام نکرده است.

شهر سخت افزار