اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

ظهور هیولای دو سر AMD این بار در لباس MSI

۴۶۸ شماره اطلاع نامه : ظهور هیولای دو سر AMD این بار در لباس MSI ۱۳۹۳/۰۲/۰۲ ظهور هیولای دو سر AMD این بار در لباس MSI کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات ظهور هیولای دو سر AMD این بار در لباس MSI

ظهور هیولای دو سر AMD این بار در لباس MSI

همانطور که انتظار می رفت کارت گرافیک رادئون R9 265X2 رسماً به بازار مصرف کنندگان خرد عرضه شد و همزمان با این رویداد، شرکت MSI نیز پس از XFX و HIS از این هیولای دو سر تحت برند خود رونمایی کرد. کارت گرافیک رادئون R9 295X2 عرضه شده از سوی MSI همانند دو محصول معرفی شده دیگر از شرکت‌های XFX و HIS از طراحی مرجع بهره می‌برد. بنابراین شاهد همان برد مدار چاپی و همان سامانه خنک کننده معرفی شده از سوی AMD بر روی این محصول هستیم.

این کارت با بهره گیری از دو چیپ گرافیکی قدرتمند Hawaii-XT مجموعاً دارای 5632 پردازشگر جریانی، 352 واحد TMU و 128 واحد ROP می‌باشد. فرکانس هر دو چیپ Hawaii-XT نصب شده بر روی این کارت 1018 مگاهرتز بوده و حافظه 8 گیگابایتی کارت MSI R9 295X2 با فرکانس موثر 5 گیگاهرتز در کنار دو رابط حافظه 512 بیتی که نقش یک بزرگراه 10 بانده را برای تبادل حجم بالایی از اطلاعات بازی می‌کند، توانایی اجرای سنگین‌ترین بازی‌های امروزی با وضوح 4K را فراهم کرده است.

همچنین این محصول 12.4 میلیارد ترانزیستور آماده به خدمت را برای انجام پردازش‌های سنگین گرافیکی در اختیار شما قرار می‌دهد. سامانه خنک کننده هوا-مایع همراه این کارت هرگونه نگرانی را از بابت دفع گرما و نیز بالا رفتن زیادی دمای GPU ها از بین می‌برد. این محصول از امروز در بازارهای جهانی با قیمت 1499 دلار آمریکا قابل خرید می‌باشد.

شهر سخت افزار