اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

خنک کننده Fortis 2 XE محصول جدیدی از Silentium PC

۴۷۶ شماره اطلاع نامه : خنک کننده Fortis 2 XE محصول جدیدی از Silentium PC ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ خنک کننده Fortis 2 XE محصول جدیدی از Silentium PC کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات خنک کننده Fortis 2 XE محصول جدیدی از Silentium PC

خنک کننده Fortis 2 XE محصول جدیدی از Silentium PC

با وجود این که پردازنده های دو شرکت معظم اینتل و AMD از لحاظ ساختاری، طراحی و نوع چیپ ست کاملا متفاوت هستند، هرروزه شاهد عرضه ی خنک کننده هایی متناسب با محصولات دو کمپانی ذکر شده از  تولید کنندگانی همچون SilentiumPC هستیم. این محصول (Fortis 2 XE1226) که به گفته ی سازنده از اکثر سوکت های موجود در بازار پشتیبانی می کند، دارای پلتفرمی از جنس مس می باشد که در کنار 6 لوله ی انتقال حرارت، دما را به نحوی مناسب کاهش خواهد داد.

همچنین فنی با طول 120 میلی متر نیز برروی هیت سینک های آلومینیومی آن نصب شده است تا تهویه ی مناسب هوای درون کیس نیز به شکلی مناسب صورت پذیرد. SilentiumPC همچنین امکان نصب فن دیگری با همین ابعاد را بر روی این محصول بی صدا فراهم کرده است. خمیر حرارتی Pactum PT-1 نیز به همراه این محصول عرضه می شود تا قدرت خنک کنندگی آن را به شکلی قابل توجه افزایش دهد. متاسفانه با وجود محدودیت نصب این محصول در کیس هایی با عرض 185 میلی متر و  کم تر، Fortis 2 XE1226 با قیمتی معادل 33 دلار،  برای کاربران حرفه ای و حتی اورکلاکر ها مناسب خواهد بود.

شهر سخت افزار