اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

انتشار نسخه جدید فایرفاکس با قابلیت های تازه

۴۷۹ شماره اطلاع نامه : انتشار نسخه جدید فایرفاکس با قابلیت های تازه ۱۳۹۳/۰۲/۰۹ انتشار نسخه جدید فایرفاکس با قابلیت های تازه نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات انتشار نسخه جدید فایرفاکس با قابلیت های تازه

انتشار نسخه جدید فایرفاکس با قابلیت های تازه

موزیلا امروز نسخه جدید مرورگر فایرفاکس را با طراحی تازه و شکل و شمایلی متفاوت منتشر نمود. موزیلا نزدیک به دو سال بر روی این نسخه از مرورگر خود کار کرده و تمرکز اصلی آن‌ها بر روی شخصی‌سازی بیشتر و استفاده آسان از مرورگر بوده است. نسخه جدید فایرفاکس بیش از پیش به کروم گوگل شبیه شده است. در فایرفاکس ۲۹ منوها و تب‌ها دستخوش تغییر شده‌اند و حالا کاربر می‌تواند منوها را براساس سلیقه خود تغییر دهد و مثلا یک افزونه یا قابلیت خاص را به نوار ابزارها اضافه نماید. بوک‌مارک‌ کردن صفحه‌های وب نیز تنها با یک کلیک میسر شده است.

موزیلا طی ماه‌های اخیر انرژی زیادی بر روی این بزارها صرف کرده  و اولین گام اساسی این شرکت در نسخه ۲۹ فایرفاکس نمود پیدا کرده است. در این نسخه از مرورگر موزیلا، هم‌گام سازی اطلاعات به شکل بهتر و ساده‌تری بین مرورگر دسکتاپ و موبایل انجام می‌شود. کاربران برای استفاده از این قابلیت باید یک اکانت فایرفاکس ایجاد کنند تا اطلاعات آن‌ها در حساب مربوط به خودشان ذخیره شود. کاربران می‌تواند رمزهای عبور، بوک‌مارک‌ها، تاریخچه وب‌سایت‌های بازدید شده و غیره را بین مروگر فایرفاکس تحت اندروید یا مرورگر مخصوص کامپیوترهای شخصی همگام کنند. برای بروز رسانی به نسخه جدید فایرفاکس به منوی About این مرورگر مراجعه کنید و یا از طریق وب سایت موزیلا آن را دانلود نمایید.

زومیت