اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

با مادربردهای گیمینگ Z97 گیگابایت حرفه‌ای بازی کنید

۴۸۷ شماره اطلاع نامه : با مادربردهای گیمینگ Z97 گیگابایت حرفه‌ای بازی کنید ۱۳۹۳/۰۲/۱۵ با مادربردهای گیمینگ Z97 گیگابایت حرفه‌ای بازی کنید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات با مادربردهای گیمینگ Z97 گیگابایت حرفه‌ای بازی کنید

با مادربردهای گیمینگ Z97 گیگابایت حرفه‌ای بازی کنید

طبق اعلام گیگابایت، مادربردهای سری 9 این شرکت در سه دسته Gaming ،Overclocking و Ultra Durable طراحی و تولید شده اند. این نوع تفکیک به این دلیل صورت گرفته است که کاربران بر اساس نوع استفاده ای که از رایانه خود دارند، بتوانند دقیق ترین و بهترین انتخاب مدل را داشته باشند.

همانطور که از سر نام Gaming مشخص است، مادربردهای این دسته مخصوص انجام بازی های رایانه ای طراحی شده اند و از امکانات بسیار زیادی برخوردار هستند. گیگابایت تا کنون نام چهار مدل از این سری را اعلام کرده که عبارتند از Z97X-Gaming G1 WIFI-BK، Z97X-Gaming 5، Z97X-Gaming 3 و H97-Gaming 3. این مدل ها که از چیپ ست های Z97 و H97 بهره می برند، برای اولین مرحله عرضه مادربردهای سری 9 در نظر گرفته شده اند و در ماه های آینده مدل های دیگری نیز به آنها اضافه خواهند شد. از جمله مهمترین امکانات این سری از مادربردها می توان به پشتیبانی از چند کارت گرافیک با اتصال SLI و Crossfire اشاره کرد که برای تامین نیازهای گرافیکی گیمرهای حرفه ای قابلیت مهمی به شمار می رود.

همچنین این مادربردها از شبکه پیشرفته Killer E2200 و صدای 115 دسی بلی با پشتیبانی از فن آوری AMP-UP گیگابایت بهره می برند. البته مادربرد Z97X-Gaming G1 WIFI-BK که قدرتمندترین مدل از این سری می باشد، از یک چیپ شبکه Intel i217V و پردازنده صوتی Creative Core 3D نیز بهره می برد. این مادربرد از سری Black Edition گیگابایت است که از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند. اما یکی از برترین نکات مثبت در مورد این مادربردها سطح قیمت تائید شده برای آنها است. در نسل های گذشته اکثر مادربردهای حرفه ای گیمینگ گران قیمت بودند و همه کاربران توانایی خرید آنها را نداشتند. اما گیگابایت برای این نسل جدید، مادربردهای سری گیمینگ خود را به گونه ای طراحی کرده است که علاوه بر ارائه قابلیت های حرفه ای، قیمت مناسبی نیز داشته باشند.

شهر سخت افزار