اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

لذت کار کردن بدون خستگی چشم با مانیتور جدید BenQ

۴۹۶ شماره اطلاع نامه : لذت کار کردن بدون خستگی چشم با مانیتور جدید BenQ ۱۳۹۳/۰۲/۲۱ لذت کار کردن بدون خستگی چشم با مانیتور جدید BenQ کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات لذت کار کردن بدون خستگی چشم با مانیتور جدید BenQ

لذت کار کردن بدون خستگی چشم با مانیتور جدید BenQ

شرکت خوشنام BenQ از تولید کنندگان بزرگ انواع صفحه‌های نمایش و ویدئو پروژکتورها، سری جدید مانیتورهای Eye-care خود را معرفی نمود. این محصولات با تکیه بر فناوری‌های جدیدی نظیر Flicker-Free و Low Blue Light Modes، از خستگی چشم ناشی از استفاده طولانی مدت جلوگیری می‌کنند. گفته می‌شود تفاوت میان این محصولات با مانیتورهای معمولی به حدی است که تنها با کمی استفاده از آنها کاملاً متوجه تفاوت موجود خواهید شد.

به طور استاندارد روشنایی یا نور زمینه صفحات LCD که توسط یک لامپ فلورسنت فراهم می‌شود، دارای نرخ به روز رسانی 200 هرتز می‌باشند. برای درک بهتر می‌توان گفت که این نور در هر ثانیه 200 بار روشن و خاموش می‌شود که خود یکی از عواملی است که باعث خستگی چشم می‌شود. اما BenQ با به کار بردن نور زمینه De-flickering در این مانیتور، این پدیده را حذف کرده و روشنایی یکنواخت در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین چهار حالت Low Blue Light شامل اداری (Offiice)، گشت و گذار در اینترنت (web-surfing)، مالتی مدیا و حالت خواندن (Reading) در این مانیتور موجود است.

برای مثال حالت Reading با کاهش 70 درصدی نور آبی، شرایط خواندن بر روی یک کاغذ واقعی را برای شما شبیه سازی کرده و می‌توانید برای مدت طولانی بدون خستگی چشم بر روی مانیتور مطالعه کنید. یا مثلاً در حالت اداری 60 درصد از میزان نور آبی کاسته می‌شود. متاسفانه هنوز شرکت BenQ اطلاعات فنی این محصولات نظیر وضوح، کنتراست و روشنایی را منتشر نکرده است.

شهر سخت افزار