اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

رم های HyperX سازگار با پردازنده های سری 9 اینتل

۵۰۳ شماره اطلاع نامه : رم های HyperX سازگار با پردازنده های سری 9 اینتل ۱۳۹۳/۰۲/۲۴ رم های HyperX سازگار با پردازنده های سری 9 اینتل فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات رم های HyperX سازگار با پردازنده های سری 9 اینتل

رم های HyperX سازگار با پردازنده های سری 9 اینتل

در تئوری زمانی که ماژول های رم برروی اسلات های مادربورد نصب می شوند، اطلاعات نوشته شده بر روی چیپ های حافظه از طریق بایوس خوانده شده و در نهایت امکان استفاده از سیستم در اختیار کاربر قرار داده می شود. البته این اتفاق تنها در حالتی امکان پذیر است که حافظه های رم، پردازنده و مادربورد با یکدیگر سازگار باشند.

حالا این روزها که تولید و عرضه مادربوردهای سری Z97 و همچنین پردازنده های سری 9 اینتل در صدر اخبار سخت افزاری قرار دارند، کمپانی کینگستون(Kingston)، طی یک مصاحبه مطبوعاتی اسامی محصولاتی که از نسل جدید پردازنده ها و مین بردها پشتیبانی می کنند را اعلام کرده است. این سری محصولات که از خانواده HyperX ها می باشند، به ترتیب  Fury ،Genesis و Predator نام دارند که مخصوص سیستم های گیم و حرفه ای طراحی و تولید شده اند، نسبت به محصولات مشابه این کمپانی از کلاک و فرکانس بالاتری برخوردار هستند و کارایی سیستم را تا حد قابل قبولی افزایش می دهند.

همچنین به گفته کینگستون، این حافظه های رم برای اورکلاک های سنگین و ثبت رکورد نیز کاملا مناسب هستند و در کنار پردازنده های سری 9 و مادربورد های متفاوت و استثنایی که بر مبنای چیپ ست Z97 تولید شده اند نیز فوق العاده عمل خواهند کرد. امیدواریم به زودی دیگر شرکت های فعال در این زمینه نیز همچون Kingston محصولاتی سازگار باجدیدترین پردازنده ها و مادربوردهای موجود در بازار را در اختیار کاربران قرار دهند.

شهر سخت افزار