اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

عرضه کارت‌گرافیک GTX Titan Z با قیمتی فراتر از انتظار

۵۱۳ شماره اطلاع نامه : عرضه کارت‌گرافیک GTX Titan Z با قیمتی فراتر از انتظار ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ عرضه کارت‌گرافیک GTX Titan Z با قیمتی فراتر از انتظار کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات عرضه کارت‌گرافیک GTX Titan Z با قیمتی فراتر از انتظار

عرضه کارت‌گرافیک GTX Titan Z با قیمتی فراتر از انتظار

پس از مدت‌ها انتظار و کش و قوس‌های فراوان، سرانجام شرکت انویدیا هیولای تازه نفس خود را با عنوان GeForce GTX Titan Z به بازارهای جهانی عرضه کرد. این محصول از هم اکنون از طریق سایت‌های eBay و Amazon با قیمتی فراتر از پیش بینی ها قابل تهیه است. هرچند قبلاً گفته می شد قیمت این محصول با احتساب مالیات و هزینه حمل و نقل با فرض قیمت پایه 3000 دلار ممکن است به حدود 3800 دلار در برخی کشورها برسد اما هیچ وقت انتظار نمی رفت قیمت پایه GTX Titan Z چیزی در حدود 3999 دلار (یا به عبارتی چهار هزار دلار) تعیین شود.

پیش از این و زمانی که هنوز قیمت رسمی این محصول اعلام نشده بود و انتظار می‌رفت کارت گرافیک GTX Titan Z با قیمت 3000 دلار عرضه شود، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دادند این هزینه را صرف خرید دو کارت رادئون R9 295X2 کنند. خصوصاً پس از انتشار نتایج تست GTX Titan Z در مقابل R9 295X2 که نشان از قدرت برابر این دو کارت گرافیک علی‌رغم اختلاف قیمت بالای آنها داشت و موجبات نا امیدی هواداران را فراهم کرد. اما باید دید حالا که این محصول حتی هزار دلار گران‌تر از پیش‌بینی‌ها عرضه می‌شود آیا واقعاً توان رقابت با R9 295X2 را خواهد داشت یا خیر؟

شهر سخت افزار