اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سهم اینتل، انویدیا و AMD از بازار محصولات گرافیکی

۵۱۶ شماره اطلاع نامه : سهم اینتل، انویدیا و AMD از بازار محصولات گرافیکی ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ سهم اینتل، انویدیا و AMD از بازار محصولات گرافیکی فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سهم اینتل، انویدیا و AMD از بازار محصولات گرافیکی

سهم اینتل، انویدیا و AMD از بازار محصولات گرافیکی

جدیدترین آمار منتشر شده از سهم بازار چیپ‌های گرافیکی سه غول بزرگ اینتل، AMD و انویدیا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نشان از کاهش سهم AMD، افزایش سهم اینتل و ثابت ماندن سهم انویدیا از این بازار به نسبت سه ماهه آخر سال 2013 دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، شرکت اینتل با در دست داشتن 66.8 درصد از سهم بازار محصولات گرافیکی صدر نشین این بخش به حساب می‌آید. دو شرکت AMD و انویدیا به ترتیب با 16.7 و 16.6 درصد، سهم تقریباً مشابه‌ای از این بازار را در دست دارند.

اما مقایسه این آمار با سه ماهه قبل (یعنی سه ماهه آخر سال 2013) نشان دهنده افت 1.6 درصدی سهم AMD و افزایش 1.7 درصدی سهم اینتل و ثابت ماندن سهم انویدیا از این بازار دارد. حال اگر بخواهیم به لحاظ عددی میزان فروش این سه شرکت را در سه ماهه نخست 2014 به نسبت سه ماهه آخر 2013 مقایسه کنیم، متوجه افت فروش 18.2 درصدی AMD ، افت 7.9 درصدی اینتل و نیز افت 10.4 درصدی انویدیا خواهیم شد. همچنین گفتنی است دقیقاً یک سال قبل سهم شرکت AMD از محصولات گرافیکی 20.6 درصد ، سهم شرکت اینتل 60.8 درصد و سهم شرکت انویدیا 18.2 درصد بوده است.

شهر سخت افزار