اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

معرفی جدیدترین کارت گرافیک از سری HOF

۵۳۶ شماره اطلاع نامه : معرفی جدیدترین کارت گرافیک از سری HOF ۱۳۹۳/۰۳/۱۱ معرفی جدیدترین کارت گرافیک از سری HOF لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات معرفی جدیدترین کارت گرافیک از سری HOF

معرفی جدیدترین کارت گرافیک از سری HOF

شرکت GALAXY که از تولید کنندگان و عرضه کنندگان کارت های گرافیکی به شمارمی رود، بار دیگر محصولی قدرتمند را با 6 گیگابایت حافظه رم روانه بازار کرده است. این کارت ویدیویی، همچون برادر بزرگ تر خود که ژوئیه گذشته عرضه شد، GTX 780 HOF نام گرفته است. پردازنده گرافیکی GTX 780 HOF، با 2304 هسته CUDA، به ترتیب 192 و 48 واحد ROP و TMU و رابط حافظه ای 384 بیتی، از معماری 28نانومتری GK110 بهره می برد و نیروی خود را از دو کانکتور 8 پین (PCIe) می گیرد و همچون دیگر محصولات کمپانی GALAXY از برد اختصاصی سفید رنگ بهره می برد.

این کارت ویدیویی، به صورت اورکلاک شده روانه بازار شده و به گفته منابع خبری، فرکانس موثر هسته در طی این اورکلاک معادل چیزی حدود 1019 مگاهرتز شده است که این مقدار تحت فشار کاری بالا و در حالت BOOST به 1071 مگاهرتز افزایش می یابد. 6 گیگابایت حافظه رم از نوع GDDR نیز در کنار این محصول قرار گرفته است تا با فرکانسی معادل 6008 مگاهرتز، پردازش داده های گرافیکی به خوبی صورت پذیرد. خنک کننده در نظر گرفته شده برای این محصول نیز به نحوی طراحی شده است تا حرارت تولید شده توسط هسته پردازشی را به خوبی دفع کند.

این خنک کننده حرارت را مستقیما به فن های آلومینیومی منتقل می کند و حافظه رم نیز به طور مجزا از طریق لوله های انتقال حرارت که از جنس مس تولید شده اند، خنک می شود. در کنار این موارد دو فن 90 میلی متری نیز برروی این محصول نصب شده تا گرمای هیت سینک ها را نیز از این طریق خارج کرده و در نهایت، پردازنده به خوبی خنک شود. GeForce GTX 780 Hall of Fame دارای دو خروجی (DVI (Dual-link، یک خروجی HDMI و Display port است. متاسفانه اطلاعات دقیقی از قیمت این محصول گزارش نشده است.

شهر سخت افزار