اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اینتل پردازنده‌های Devil's Canyon را معرفی کرد

۵۴۱ شماره اطلاع نامه : اینتل پردازنده‌های Devil's Canyon را معرفی کرد ۱۳۹۳/۰۳/۱۳ اینتل پردازنده‌های Devil's Canyon را معرفی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اینتل پردازنده‌های Devil's Canyon را معرفی کرد

اینتل پردازنده‌های Devil's Canyon را معرفی کرد

اینتل امروز در کنفرانس Computex پردازنده های سری Devil's Canyon را به صورت رسمی معرفی کرد. این پردازنده ها دارای دو مدل i7 و i5 خواهند بود. هر دوی این پردازنده ها از ولتاژ آزاد و Turbo بهره می برند که این موضوع می تواند باعث آسان شدن Overclocking در این دو پردازنده شود. فرکانس پایه ی پردازنده ی Core i7 4790K چهار گیگاهرتز بوده که توانایی Turbo تا 4.4 گیگاهرتز را نیز دارد و پردازنده ی Core i5 4690K هم از فرکانس پایه 3.5 گیگاهرتز و Turbo تا 3.9 گیگاهرتز بهره می برد. حافظه Cache این دو پردازنده هم به ترتیب 8 مگابایت و 6 مگابایت خواهد بود.

یکی از بزرگترین تغییرات این سری پردازنده ها به نسبت مدل قبلی در سطح خارجی پردازنده ها است که به این سری جدید امکان انتقال بهتر حرارت از پردازنده به خنک کننده را می دهد که در نهایت باعث بهبود Overclocking می شود. در سری Devil's Canyon اینتل سرعت این پردازنده ها را نیز بهبود بخشیده به طوری که پردازنده i7 49790  K در بعضی شرایط تا 35 درصد از پردازنده ی Core i7 2700K که سه سال پیش معرفی شد سریع تر است. طبق گفته اینتل پردازنده های Devil's Canyon با مادربورد های سری 8 ( Z87 - Haswell ) سازگاری دارد و تا پایان ماه June به بازار عرضه خواهد شد.

شهر سخت افزار