اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

بکارگیری HTML5 در مرورگر سافاری و سیستم عامل Yosemite

۵۴۶ شماره اطلاع نامه : بکارگیری HTML5 در مرورگر سافاری و سیستم عامل Yosemite ۱۳۹۳/۰۳/۱۵ بکارگیری HTML5 در مرورگر سافاری و سیستم عامل Yosemite نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات بکارگیری HTML5 در مرورگر سافاری و سیستم عامل Yosemite

بکارگیری HTML5 در مرورگر سافاری و سیستم عامل Yosemite

اگر شما از علاقمندان تماشای فیلم در Netflix هستید، در آینده نزدیک لذت بیشتری از خدمات این سرویس خواهید برد. این شرکت امروز اعلام کرد توافقاتی در استفاده از HTML5 در نسخه های بعدی Safari با مدیران اپل داشته است. اگر این موضوع محقق شود دیگر نیازی به پلاگین هایی مانند Silverlight در مرورگر سافاری نخواهد بود. نت فلیکس اعلام کرد کسانی که از مرورگر Safari و سیستم عامل Yosemite استفاده میکنند، احتیاجی به نصب هیچگونه برنامه اضافی ندارند و به راحتی میتوانند بدون هیچگونه وقفه و یا انتظار برای بارگذاری فیلم، از خدمات پخش زنده Netflix لذت ببرند.

این شرکت همچنین اعلام کرد اپل افزونه هایی را به سافاری اضافه کرده است که علاوه بر حفظ حریم شخصی کاربران و اطلاعات محرمانه آنها، تجربه روانتر و لذت بخش تری را در اختیار مشترکین قرار خواهد داد. استفاده از HTML5 باعث صرفه جویی در مصرف باطری لپ تاپ ها نیز خواهد شد بطوریکه کاربران MacBook Air میتوانند مدت 2 ساعت بیشتر از قبل، به تماشای فیلم ادامه دهند. بعد از اخبار ریز و درشتی که اپل در کنفرانس WWDC مطرح کرد، این آخرین خبری است که از این کنفرانس منتشر شده است. با پیشرفت های خوبی که اخیراً OS X و iOS از خود نشان دادند، به نظر میرسد ارتقاء Safari هم در کنار آنها دنیای محصولات اپل را جذاب تر و شیرین تر از قبل خواهد کرد.

شهر سخت افزار