اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

تبلت باریک ایسوس رقیبی برای سرفیس پرو 3

۵۴۷ شماره اطلاع نامه : تبلت باریک ایسوس رقیبی برای سرفیس پرو 3 ۱۳۹۳/۰۳/۱۷ تبلت باریک ایسوس رقیبی برای سرفیس پرو 3 تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات تبلت باریک ایسوس رقیبی برای سرفیس پرو 3

تبلت باریک ایسوس رقیبی برای سرفیس پرو 3

باریک‌ترین تبلت ۱۲.۵ اینچی دنیا توسط ایسوس رونمایی شد. جالب اینجاست که صفحه کلید این تبلت به راحتی از آن جدا می‌شود و تبلت آن تنها ۷.۳ میلی ‌متر ضخامت دارد و هنگامی که قسمت صفحه‌کلید به آن اضافه شده و بسته می‌شود مجموعا ۱۴.۳ میلی ‌متر ضخامت‌ خواهد داشت. با این حساب از لحاظ ضخامت تنها سرفیس پرو ۳ با ۹ میلی‌متر ضخامت را می ‌توان رقیب این تبلت باریک ایسوس دانست. در خصوص صفحه نمایش نیز ایسوس سعی کرده تا با سورفیس پرو رقابت داشته و صفحه نمایشی با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ را که از تکنولوژی IPS بهره می‌برد در این تبلت باریک به خدمت بگیرد.

این تبلت بدون فن کار می‌کند و با این حساب می‌توان این‌گونه برداشت کرد که ایسوس از پردازنده‌های نسل پنجم اینتل برای تبلت جدید خود استفاده خواهد کرد و به این ترتیب می ‌توان انتظار داشت تا در پاییز امسال شاهد این تبلت نازک باشیم. البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که Haswell در حال حاضر پردازنده‌های بدون نیاز به فن، برای موبایل تولید می‌کند و احتمال به کارگیری از این سری پردازنده‌ها که از پروتکل مخابراتی LTE نیز پشتیبانی‌ می‌کنند دوراز ذهن نیست. تا کنون صحبتی در خصوص قیمت احتمالی این محصول به میان نیامده‌ ولی با توجه به عکس‌های انتشار یافته از این تبلت می ‌توان نتیجه گرفت که ایسوس رنگ‌ های مشکی و طلایی را برای این تبلت باریک خود انتخاب کرده است.

برسام