اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

Power Color از سرکرده شیاطین خود، Devil13 رونمایی کرد

۵۴۸ شماره اطلاع نامه : Power Color از سرکرده شیاطین خود، Devil13 رونمایی کرد ۱۳۹۳/۰۳/۱۷ Power Color از سرکرده شیاطین خود، Devil13 رونمایی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات Power Color از سرکرده شیاطین خود، Devil13 رونمایی کرد

Power Color از سرکرده شیاطین خود، Devil13 رونمایی کرد

کمپانی PowerColor از کارت گرافیک جدید خود که نمونه ای بهینه شده از محصول جنجالی AMD یعنی Radeon R9 295 X2 است را با عنوان Devil 13 معرفی کرد. این کارت گرافیک که از دو هسته پردازشی برمبنای معماری Hawaii بهره می برد، دارای 8 گیگابایت حافظه رم از نوع GDDR5 و رابط حافظه ای 512 بیتی می باشد. فرکانس حافظه های رم و فرکانس موثر هسته پردازشی نیز به ترتیب 5 و 1 گیگاهرتز اعلام شده است که نسبت به فرکانس مرجع 1018 مگاهرتزی پردازنده، تغییر چندانی را شاهد نیستیم.

PowerColor علاوه بر بهینه سازی این محصول، خنک کننده ای مخصوص با سه فن 100 میلی متری برروی این محصول نصب کرده است تا گرما و حرارت تولید شده توسط دو هسته پردازشی قدرتمند را مستقیما خارج و کارایی آن را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. گذشته از خنک کننده قدرتمند، این کمپانی فعال در زمینه کارت های گرافیکی، فن آوری خاصی را با عنوان Turbo Time برای این محصول خود در نظر گرفته است. این فناوری برای عملکرد هرچه بهتر و البته افزایش طول عمر این محصول تا چیزی حدود 10 سال، خنک کننده را حتی بعد از خاموش شدن سیستم روشن نگه می دارد تا حرارت پردازنده گرافیکی کاملا دفع شود. PowerColor قیمت این محصول استثنایی یعنی Radeon R9 295X2 Devil13 را 1,500 دلار اعلام کرده که در مقایسه با پرچمدار انویدیا TITAN Z، با قیمتی معادل 3000 دلار، قطعا گیمر های زیادی را به هنگام عرضه به سمت خود خواهد کشید.

شهر سخت افزار