اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اجرای همزمان چند برنامه بر روی آی پد ممکن می‌شود

۵۵۷ شماره اطلاع نامه : اجرای همزمان چند برنامه بر روی آی پد ممکن می‌شود ۱۳۹۳/۰۳/۲۲ اجرای همزمان چند برنامه بر روی آی پد ممکن می‌شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اجرای همزمان چند برنامه بر روی آی پد ممکن می‌شود

اجرای همزمان چند برنامه بر روی آی پد ممکن می‌شود

اخبار تازه حکایت از آن دارد که قصد اپل برای امکان پذیر کردن اجرای همزمان چند برنامه بر روی تبلت آی پد جدی است و این قابلیت به سیستم عامل iOS8 اضافه خواهد شد. اگر چه اپل در همایش اخیر خود که با حضور انبوه کارشناسان و برنامه ‌نویسان برگزار شد، اشاره‌ای به این مساله نکرد، ولی عملی شدن آن قطعی به نظر می‌رسد. علت نپرداختن به این موضوع هم آماده نبودن آن برای نمایش در برابر کاربران اعلام شده است.

استیون تروتون اسمیت برنامه ‌نویسی است که می ‌گوید موفق شده کدهای مربوط به قابلیت مذکور را در iOS8 مشاهده کند. با استفاده از قابلیت مذکور می‌توان دو برنامه را به طور همزمان بر روی نمایشگر آی پد اجرا کرد. برای این کار می‌توان صفحه نمایش را به دو بخش مساوی تقسیم کرد یا دو برنامه را در بخشی از نمایشگر در پنجره‌هایی متفاوت به اجرا درآورد. اضافه شدن این ویژگی به آی پد بهانه را برای حمله به این تبلت از بسیاری از رقبای این شرکت مانند مایکروسافت خواهد گرفت. البته هنوز مشخص نیست آی پدهای دارای این ویژگی چه زمانی روانه بازار می شوند.

برسام