اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

Micro-Mini PC، پروژه جدید اینتل و Xi3

۵۵۹ شماره اطلاع نامه : Micro-Mini PC، پروژه جدید اینتل و Xi3 ۱۳۹۳/۰۳/۲۳ Micro-Mini PC، پروژه جدید اینتل و Xi3 کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات Micro-Mini PC، پروژه جدید اینتل و Xi3

Micro-Mini PC، پروژه جدید اینتل و Xi3

اخیرا با افزایش توجه کاربران به mini PC ها یا به قولی کامپیوترهای مینیاتوری، کمپانی های زیادی به دنبال کاهش ابعاد این محصولات و البته افزایش کارایی آنها هستند. در این بین دو کمپانی معظم اینتل و Xi3، به ترتیب دو غول بزرگ صنعت پردازنده و قطعات ماژولار، تصمیم به تحقق این مهم گرفته و چاره این کار را در همکاری مشترک یافته اند.

با توجه به گفته های منابع خبری، این دو کمپانی بزرگ  تصمیم دارند تا علاوه بر تغییر نام این سیستم ها از mini PC به micro-mini PC، توان مصرفی آنها را به شکلی قابل توجه کاهش داده و در مقابل، کارایی را افزایش دهند. همچنین گفته شده است که این محصولات به نحوی طراحی خواهند شد تا از سیستم عامل های 64 بیتی و تعداد زیادی از برنامه های پیشرفته، جالب و کاربردی پشتیبانی کنند.

البته این مهم تنها با موفقیت اینتل و Xi3 در ساخت پردازنده هایی کوچک، قدرتمند و کم مصرف و البته قطعات فوق کوچک برای نصب در این سیستم ها میسر خواهد شد و همین موضوع مسئله ای است که آقای Jason A. Sullivan، ریاست کمپانی Xi3 از آن یاد کرده است. انتظار می رود تا این همکاری نتیجه بخش بوده و محصولاتی از این دست به زودی تولید و روانه بازار شوند تا شاهد تغییراتی شگرف و مهم در صنعت سخت افزار باشیم.

شهر سخت افزار