اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سازگاری پردازنده های Devils Canyon با مادربورد های سری 8

۵۶۹ شماره اطلاع نامه : سازگاری پردازنده های Devils Canyon با مادربورد های سری 8 ۱۳۹۳/۰۳/۲۹ سازگاری پردازنده های Devils Canyon با مادربورد های سری 8 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سازگاری پردازنده های Devils Canyon با مادربورد های سری 8

سازگاری پردازنده های Devils Canyon با مادربورد های سری 8

پردازنده های جنجالی Devils Canyon که مدت زمان چندانی از معرفی آن ها نمی گذرد، به نظر می رسید که تنها از مین بورد های سری 9 پشتیبانی کنند اما حالا اخبار منتشر شده حاکی از این موضوع هستند که این پردازنده های 4 هسته ای با مادربوردهای سری 8 نیز کاملا سازگارند. این سری از پردازنده ها که با عناوین Core i5-4690K و Core i7-4790K شناخته می شوند به ترتیب دارای فرکانس موثر 3.50 و 4.0 گیگاهرتز می باشند که این مقدار در حالت توربو و در فشار کاری بالا به 3.90 و 4.40 گیگاهرتز افزایش می یابد.

این پردازنده های 4 هسته ای علاوه بر سرعت بالا، از 6 و 8 مگابایت حافظه نهان سطح 3 نیز بهره می برند و به ترتیب دارای 4 و 8 رشته پردازشی می باشند. پردازنده های Devils Canyon که شرح مختصری از ویژگی آن ها را در بالا ذکر کردیم، حالا با آپدیت بایوس برروی مادربوردهای سری 8 یعنی H81، B85، H87 و Z87 جای می گیرند تا قدرت و سرعت بالا در پردازش را در اختیار کاربر خود قرار دهند. بنابراین حالا کاربران می توانند با پرداخت هزینه کم تر و تنها خرید یکی از این پردازنده های قدرتمند با قیمت معادل 250 و 350 دلار، لذت بیشتری از کار با کامپیوتر ببرند.

شهر سخت افزار