اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

تبلتی جالب برای افراد ناشنوا و ورود به دنیای تکنولوژی !

۵۷۱ شماره اطلاع نامه : تبلتی جالب برای افراد ناشنوا و ورود به دنیای تکنولوژی ! ۱۳۹۳/۰۳/۳۰ تبلتی جالب برای افراد ناشنوا و ورود به دنیای تکنولوژی ! تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات تبلتی جالب برای افراد ناشنوا و ورود به دنیای تکنولوژی !

تبلتی جالب برای افراد ناشنوا و ورود به دنیای تکنولوژی !

تبلت جدیدی طراحی شده که بسیار جالب می باشد و می تواند نیاز کاربران ناشنوا را برطرف کند. این تبلت دنیای جدیدی را برای این سری از افراد باز می کند تا در استفاده از تکنولوژی ها همگام با دیگر افراد باشند. با طراحی برنامه جدید برای این تبلت که MotionSavvy نام دارد، زبان علائم که از سوی ناشنوایان برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می گیرد را درک کرده و می تواند آن را با استفاده از صوت به زبان انگلیسی تبدیل و تکرار کند. نکته جالب این است که شش نفر عضو تیم طراحی کننده این برنامه یاد شده همگی کر بوده اند.

برای استفاده از این برنامه کاربر باید در برابر تبلت از زبان نشانه ها استفاده کند و سپس حسگر های تبلت علائم دریافتی را کشف و اطلاعات را در قالب متن یا صوت بازگو می کند. لذا فرد ناشنوا با استفاده از این برنامه می تواند تبلت را به یک دستیار شخصی مبدل کرده و در محیط های مختلف به راحتی از آن استفاده کند. این برنامه قادر به تشخیص صدا نیز بوده و پس از دریافت صوت از طریق میکروفون تبلت می تواند به طور صوتی یا با علائم نشانه ها پاسخ مناسب را ارائه دهد.

همچنین تبدیل این پاسخ به متن برای مشاهده افراد ناشنوا نیز ممکن خواهد بود. برنامه مذکور از یک سال پیش در دست تهیه بوده و هم اکنون توانایی شناسایی صد کلمه را دارد. این رقم در آینده بیشتر خواهد شد. تا به حال 800 فرد ناشنوا با موفقیت از این برنامه که در مرحله آزمایشی است استفاده کرده اند. هزینه استفاده از این برنامه 600 دلار به علاوه 20 دلار هزینه اشتراک ماهیانه خواهد بود. این برنامه با سیستم عامل های اندروید، iOS، ویندوزفون سازگاری دارد.

جی اس ام آریا